Dzisiaj jest 23 września 2018, 17:21

Strefa Kalibracji Repliki

Warto odwiedzić ten dział przed aktywnym uczestniczeniem w życiu naszego forum.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Slayer

Strefa Kalibracji Repliki

Post03 września 2014, 11:19

Zwracam uwagę na bezpieczeństwo w trakcie przygotowań do gry. Otóż zdarza się, że przed grą oraz w czasie przerwy wielu uczestników strzela sobie z miejsca gdzie są. Stwarza to poważne niebezpieczeństwo dostania kulką, która np. odbija się od ściany (sam taką oberwałem).

Postuluję, aby admin forum wyznaczyła Strefę Kalibracji Repliki i jakoś ją oznakować np. żółtą taśmą. I w tej strefie wolno strzelać tak przed rozpoczęciem gry jak i podczas przerwy.
Awatar użytkownika

Wiewiór

Re: Strefa Kalibracji Repliki

Post03 września 2014, 12:17

Korwin by Cie zjadł za te wszystkie tematy o bezpieczeństwie :D . Ja bym postulował o więcej myślenia, uderzyło mnie ostatnio strzelanie w hełm Niemca. Efekt: Rykoszety i odłamki kulek latające między ludźmi bez okularów. Widziałem ze 4 osoby bez osłony oczu (za brak rozwagi obwiniam zarówno nie noszących okularów, jak i strzelających w stojący blisko cel).

Moim zdaniem wystarczy zwrócenie uwagi :roll:
Awatar użytkownika

Slayer

Post03 września 2014, 12:25

Pomijam tu wygłupy, bo na to rady nie ma. A postulat myślenia jest trudny do zrealizowania. Dlatego pewien przymus jest potrzebny.
Awatar użytkownika

koszyk

Post03 września 2014, 13:43

No strasznie socjalistyczne poglady, nie da sie wszystkiego regulowac, przepisow musi byc jak najmniej i tylko najwazniejsze(fair play, fpsy), a jak od kogos nie mozna wymagac myslenia i odpowiedzialnosci to odeslemy go przed coda czy bfa.
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)
Awatar użytkownika

Aydyn

Post03 września 2014, 14:53

Chcącemu nie dzieję się krzywda. Jeżeli osobnik nie założy okularów, podczas gdy wokół dzieję się zamęt, to będzie tylko i wyłącznie jego wina w wypadku niebezpiecznego zdarzenia.
Pierwsze co robię po przybyciu na strzelankę to założenie okularów 8-)
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)
Awatar użytkownika

Slayer

Post03 września 2014, 15:52

Z socjalizmem to nie ma nic wspólnego. Ale jak każdy strzela sobie w tłumie to jest to kwestia bezpieczeństwa uczestników. I to powinno być zachowane. Przypominam, że niektórzy mają repliki mocno podkręcone, więc tu żartów nie ma. Kto był na strzelnicy wie jakie są ostre tam restrykcje. Jestem za tym, aby kto chce kalibrować lub chwalić się repliką jak strzela niech to robi na uboczu.
Awatar użytkownika

Slayer

Post03 września 2014, 15:58

Przepraszam, że znowu postuje ale nasunęła mi się myśl, że całą mapę można podzielić na 3 strefy: zbiórki, taktyczna i kalibracji replik. W strefie zbiórki zakaz strzelania a nawet zalecenie aby replika nie miała magazynka w celu uniknięcia przypadkowego strzału. Pozostałe strefy wiadomo wchodzi się na własną odpowiedzialność jako że jest tam ostre strzelanie.
Awatar użytkownika

Włodzimierz

Post03 września 2014, 18:08

Rafał pisze:Przepraszam, że znowu postuje ale nasunęła mi się myśl, że całą mapę można podzielić na 3 strefy: zbiórki, taktyczna i kalibracji replik. W strefie zbiórki zakaz strzelania a nawet zalecenie aby replika nie miała magazynka w celu uniknięcia przypadkowego strzału. Pozostałe strefy wiadomo wchodzi się na własną odpowiedzialność jako że jest tam ostre strzelanie.

Rafał - wystarczy po prostu zdrowe myślenie. Nawet jak się to wydzieli, to i tak może się zdarzyć głąb, który strzeli Ci w plecy na strefie zbiórki, i te zasady będzie można wiesz... Było dobrze jak było, Ci co kalibrowali, oddalali się od reszty, stawali w rzędzie i kalibrowali, jak w kolejce to Toi Toia...
Obrazek
Awatar użytkownika

Slayer

Post03 września 2014, 18:26

Nikt się nie oddala jak Jezus z lazaretu. Dlaczego? Bo nowi ludzie się dołączają, którzy są na bakier z regulaminem. Na ostatniej niedzielnej strzelance, rozstrzelano jakiegoś delikwenta. Jak coś jest w regulaminie ma być przestrzegane. To chyba jest bezdyskusyjne? A w nim jest napisane nie wolne z repliki mierzyć w kogolwiek poza grą (strefa taktyczna). Sygnalizuje, że gra przy dużej liczbie uczestników plus nowi powoduje, że gra wymyka się spod kontroli. A wtedy o dramat jest łatwo. Ja chcę tego uniknąć zanim zacznie się gra. Wg mnie to minimum bezpieczeństwo i dyscypliny, i odpowiedzialności nade wszystko. Porządkowi są na każdej masowej imprezie i tu też można takich aktywistów zaangażować.
Awatar użytkownika

Piorun975

Post03 września 2014, 18:52

Nikomu nie chce się być porządkowym. Widzisz takie zachowanie? zwróć uwagę. Nie skutkuje ? poproś organizatora/admina o pomoc. Pilnujmy się nawzajem i nie będzie problemu.
Obrazek
Obrazek
Następna

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Regulaminy i zasady