Dzisiaj jest 22 kwietnia 2018, 22:19

Apel

Warto odwiedzić ten dział przed aktywnym uczestniczeniem w życiu naszego forum.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Slayer

Apel

Post31 sierpnia 2014, 21:48

Dzisiejsza strzelanka na Wielgowie (31.8.2014) nie do końca udana z powodu opadów radioaktywnych ]=). Sam teren dość urozmaicony i ciekawy do rozegrania lepszych scenariuszy aniżeli bezsens. Mimo to wielu z nas wyżyło się i sprawdziło po raz kolejny repliki.

Tera z inszej beczki. Gram po raz ósmy i zauważyłem, że wiele osób traktuje bezpieczeństwo własne oraz naraża innych na przykre konsekwencje swoich strzałów. Mianowicie, nie zakładają ochrony głowy - czapki lub hełmu.

Druga sprawa bardziej porządkowa. Nagminne jest nie zakładanie czerwonej opaski i utrzymanie jej do strefy respawn. Powoduje to dezorientację tak własnego teamu jak i przeciwnego. Organizator powinien dopilnować przestrzegania tej zasady. A więc sprawdzić (czasem to robi) czy wszyscy mają takową a jak nie to użyczyć.
Suma summarum regulamin jest po to, abyśmy bezpiecznie i przyjemnie grali. Więc przestrzegajmy go.
Awatar użytkownika

Krycha

Re: Apel

Post31 sierpnia 2014, 21:58

Czapka jest według Ciebie ochroną głowy?
"Zwyciężają ci, którzy wiedzą, kiedy walczyć, a kiedy nie."
~Sun Zi
Awatar użytkownika

SPOON

Post31 sierpnia 2014, 22:03

1. Na forum wymagamy tylko ochrony oczu nie jest wymagana ochrona głowy.
2.To że nie zawsze sprawdzamy czerwone szmaty nie zwalnia nikogo od posiadania takowej!
Przypominam że gracz nieoznaczony szmatą jest w grze i naraża się na ostrzał!
Bezpośrednio po otrzymaniu strzału gracz zobligowany jest do zgłoszenia tego przez okrzyk "dostałem" i podniesienie ręki do góry po tym niezwłocznie wyciąga czerwoną szmatę i umieszcza ją w dobrze widocznym miejscu.
W razie braku czerwonej szmaty zobligowany jest do trzymania karabinu nad głową do czasu dotarcia na resp.
Pozdrawiam. :)
Obrazek
Awatar użytkownika

Slayer

Post31 sierpnia 2014, 22:11

Dzięki Spoon.
Czapka to jakieś minimum, ale skoro nie ma w regulaminie na ten temat to nie ma i tu. A co do czerwonej szmaty. Żaden problem, żeby użyczyć. Niejeden z nas ma takową wielkości koszulki. To tyle co chciałem powiedzieć pisząc ]=)
Awatar użytkownika

Kojot

Post31 sierpnia 2014, 22:30

Nie wiem na czym ma polegać ta dezorientacja teamu z braku szmaty. Jak ktoś idzie w stronę respawnu to chyba wydaje się oczywiste, że nie żyje :P Jak nie ma szmaty na polu to najwyżej dostanie serię od wroga i nie może mieć do nikogo pretensji.
Awatar użytkownika

Slayer

Post31 sierpnia 2014, 22:43

Regulamin wymaga taką szmatę mieć. I to klaruje sytuację.
Awatar użytkownika

Wookiee

Post31 sierpnia 2014, 23:01

Kojot niekoniecznie, bo miałem taką sytuację gdzie ktoś szedł na respa nie mając czerwonej szmaty i nie trzymając repliki w górze - dostał i zaczął się awanturować z jakiej racji ja strzelam.
Innym razem podobna sytuacja, mówię sobie 'a nie strzelam pewnie idzie na respa, bo odsłonięty spaceruje sobie itd'... po czym dostałem od niego serię jak podszedł bliżej ;)
Już nie wspomnę o tym, że nie wszyscy krzyczą jak dostaną (oprócz silent killa) a nawet nie podnoszą rąk, tylko stoją i oglądają się z której strony i od kogo dostali...
Awatar użytkownika

koszyk

Post01 września 2014, 1:28

Jak ktos lubi dostac po twarzy i nie nosi maski itp to jest tylko i wylacznie jego sprawa tylko niech nie placze, ze boli, ze seria dostal po twarzy itp. Natomiast dzisiaj mistrzem byl agent co mial przeciwsloneczne gowno na nosie i latal tak dobre 30 min po czym wypadlo mu jedno szkielko z okularow, potem sobie w to drugie szkieklo strzelilem i rozpadlo sie na milion czesci... mam gdzies na filmiku nagrane kto to jest i mam nadzieje, ze przyszedl sam, bo jesli jakis kolega go zaprosil i nie dopilnowal jego okularow to opierdol sie nalezy.
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)
Awatar użytkownika

Herod

Post01 września 2014, 2:11

Faktem jest, że nie wymagamy ochrony głowy, jednak polecam się w nią zaopatrzyć. Dostałem parę razy w głowę i powiem, że nie jest to miłe uczucie. Czapka niczego tutaj nie załatwia, głowę chroni dopiero hełm.

Co do szmaty - również wkurza mnie to, że są osoby, które jej nie noszą. Red Rag Rule to jedna z podstawowych reguł airsoftu. Mieliśmy kiedyś dyskusję na spotkaniu administratorskim czy nie nabyć jakiegoś taniego czerwonego prześcieradła bądź czegoś podobnego i nie pociąć, by rozdawać na strzelankach tym, którzy akurat nie mają szmaty. Po dłuższym zastanowieniu dochodzę jednak do wniosku, że to zły pomysł - ktoś, kto nie nosi własnej nie nosiłby też tej, którą otrzymał. Nie wiem w czym właściwie problem, taką szmatę można załatwić bez problemu, Gunfire sprzedaje całkiem duże czerwone szmaty za jakieś grosze, po przedarciu na pół i tak są duże i widoczne. Jeżeli normalny człowiek nie jest w stanie załatwić sobie kawałka czerwonego materiału to kiepsko widzę jego życiowe szanse.

Kiedyś na strzelance zdarzyła mi się taka sytuacja. Przeciwnik - nie pamiętam nawet kto to był, serdecznie go pozdrawiam - dostał ode mnie którymś strzałem na singlu, nie wyciągnął jednak czerwonej szmaty. Był dość daleko ode mnie, widząc brak reakcji strzelałem dalej, w końcu pocisnąłem mu serią (terminator jakiś czy co?). Tu reakcja już nastąpiła - zaczął się wydzierać dlaczego strzelam, że przecież już dostał itd. Czerwona szmata służy również temu, by nie obrywać jak głupi, gdy jest się już martwym bądź w drodze na respa. Jeżeli dla kogoś jej noszenie jest tylko upierdliwym obowiązkiem, to niech się nie awanturuje, gdy mu ktoś pośmiertnie wlepi kulkę. Gdyby kózka szmatę miała to by serią nie dostała.

Notabene tematem czerwonej szmaty zajmiemy się niedługo na serio. I będziemy wyciągać konsekwencje.
Nihil Verum Nisi Mors
Zapraszam na mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/GoProHEROD
Awatar użytkownika

hiszpan85

Post01 września 2014, 20:04

teraz na wielgowie co niektorzy szli sobie bez szmatki na respa czasem sciskajac ja w rece czego nie widac.
Staraj się wyglądać głupio- przeciwnik może mieć mało amunicji i nie będzie chciał jej marnować na takie byle co.

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Regulaminy i zasady