Mechanika gry

Chciał bym przedstawić tu moje propozycje i liczę na pomoc oraz czekam na wasze pomysły.
Można rozegrać kilka rozgrywek by nam się nie nudziło.

Podział oczywiści na dwie drużyny, zadania:
-Ludzie mają do odnalezienia 3 zegary które będą odliczały czas. Należy przed upływem czasu zatrzymać zegar i pobrać przedmiot który leży przy nim(świecące światło chemiczne).
Każdy z przedmiotów należy zanieść do jednej z bezpiecznej strefy.
Bezpieczne strefy będą 2-3 tak by ząbiaki nie wiedziały gdzie ludzie będą się udawać.
-Ząbiaki mają przeszkadzać żywym na wszelkie sposoby.

Ludzie mają tylko pistolety z 5 nabojami. Przy każdym zegarze będą w pudełku luźne kulki które trzeba ładować do magów bez pomocy strzykawek. Kulki nie będą wtedy limitowane kto ile weźmie tyle jego(chyba że zrobimy porcje na po 10szt zawinięte w folie alu). Jednak Magazynek można tylko raz załadować gazem. Gaz będzie dostępny w Bezpiecznej strefie. Warunkiem jego użycia jest dostarczenie przedmiotu.

Ząbiaki mogą poruszać się tylko chodząc. Zjedzenie polega na dotknięciu przeciwnika. (należy przy tym zagrać rolę ząbiaka).
Postrzelony ząbiak upada i liczy do 30stu.
Ząbiaki będą miały zawieszoną puszkę i po jej trafieniu trzeba liczyć do 100.


Miejscówka!!!
Pierwszy pomysł to zameczek w lasku, ale jeśli będzie za dużo ludzi to teren okaże się za mały.
Może zrobimy to na większa skalę na Bostogne.
Pomysł jest by zagrac w nocy Zoombie i rano scenariusz np BF.
Myślę że teren będzie dawał więcej możliwości na rozegranie tego scenariusza. Zameczek jest jednak trochę mały.

a mi przyszły do głowy 3 drużyny 2 drużyny ludzi jakieś skłócone klany przetrwałych i zombiaki :smiley: :smiling_imp: ale do tego potrzeba ludzi a zombiakami możemy być na początku my :slight_smile: zajebiście ucharakteryzowani :smiley:

Ale co dalej z tymi skłóconymi klanami?

“Zombeo i Julia” :smiley: Dwoje młodych ludzi z nienawidzących się rodów potajemnie zakochuje się w sobie. Rodziny dowiadują się jednak o tym i dochodzi do krwawej jatki. Niestety, jak się okazuje ktoś przed śmiercią zostaje ukąszony przez zombie i zaczyna konsumować resztę - zaczyna się rzeź, w trakcie której kochankowie muszą uciekać eliminując przy okazji nieumarłych członków swych rodzin. Jeżeli dotrą do kaplicy nieugryzieni i wezmą ślub zanim ktoś ugryzie księdza - wygrywają. Jeżeli ksiądz dołączy do zombie muszą utrzymać się przy życiu przez 30 min. Dobre :smiley:?

To zasługuje wręcz na Oscara :smiley:

Ja będę księdzem ze świaniakiem, albo z dwoma świniakami :smiley:

można by stworzyć scenariusz na zasadzie przetrwania, ograniczony teren rozgrywki, kilka zespołów 2 osobowych lub np 3 osobowych i np ostatni wygrywają lub coś w tym stylu :smiley:

Ustanowić dla ocalałych konkretny punkt do którego muszą donieść przedmioty o znaczeniu kluczowym, które są porozrzucane po strefie działania, coś takiego jak np. szukanie kanistrów z paliwem aby zatankować auto i nim uciec. Tutaj moglibyśmy użyć światła chemicznego albo stworzyć coś co by tą rolę odgrywało

Można butle 5l zapełnić woda i do środka wrzucić Light sticki :slight_smile: da to fajny efekt i lekko utrudni rozgrywkę :slight_smile:

Pytanie jakie light sticki kupić. Bo te co miał Herod były chujowe.

Te co miał Gumis :stuck_out_tongue: pamiętacie na nocnym marszu przed głębokim zapalił jeden i przez plecak mu swiecil :stuck_out_tongue:

http://allegro.pl/swiatla-chemiczne-15x150mm-glowstick-najtaniej-i4411519344.html

To od tego sprzedającego. Te światła co mam mają chyba ze 2-3 lata i nadal mocno świecą. Poza tym taniej takiego światła nie dostaniemy na Allegro.

Te co miałem to był ACM i do tego w dodatku droższy od tego co Gumiś zapodał więc zapomnijcie o tym. Patent z butelkami może się udać.

Kolejny pomysł. Więc mamy 3 przedmioty do zabrania. jeśli zabierzemy już 2 to ostatni będą bronić wszystkie zoombi. Co na pewno skutecznie przeszkodzi ludziom podejście do tego miejsca. Dla tego proponuje udostępnić jeden karabin np mojego AKSU zapewni jak by to powiedzieć wyrównanie szans. Będzie można go użyć z opcją full auto dopiero po dostarczeniu 2 pierwszych przedmiotów. Lub udostępnić już po pierwszym przedmiocie na single po drugim na full auto.

Co do ligh sticków może kupić też paczkę takich:
http://allegro.pl/swiatlo-chemiczne-swiecace-bransoletki-20-cm-i4411517889.html
do oznaczania terenu gry. 24zł/100szt.

Zrobimy wejściówki np po 5zł by się zwróciły koszty.

ale limitowanie ilości kulek do niego czy po prostu hicap?
Jeżeli to drugie to myślę że ludzie powini go dostać dopiero na końcy przy ostatnim punkcie.

Kto by chciał ogarnąć baner zapraszający na noc zoombi?
Impreza 26-27 Lipca

właśnie o tym myślałem dziś w pracy :slight_smile:

Spotykamy się w środę by obgadać scenariusz godzina 19 u Herodzia.

Graphic1.JPG
:sunglasses: