Dzisiaj jest 19 listopada 2018, 22:53

[16/17.06.2018] Sekrety Korporacji - Mechanika i fabuła

Gry o określonym tle fabularnym.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Bober

Re: [16/17.06.2018] Sekrety Korporacji - Mechanika i fabuła

Post17 czerwca 2018, 9:20

Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz wspaniałą grę.

Sekrety_umbrella.png

Oczekujemy z niecierpliwością na AARy od dowódców grup.
Awatar użytkownika

Ajgorę

Post17 czerwca 2018, 13:00

Uwagi na miejscu nasza grupa (Alfa) przedstawiła, ja bym od siebie dodał jako urozmaicenie "śmigła" które było mega fajnym pomysłem, dodanie lampki czerwonej/zielonej i linki przy suficie do trzymania się, ewentualnie jakieś śmiglo z plexi na dachu napedzane siłą pędu :D
Awatar użytkownika

Gawron89

Post18 czerwca 2018, 11:42

Uwagi nie mam zastanawia mnie tylko jak dużo pracy musieliście w to wszystko włożyć ... organizacyjnie majstersztyk ;P

Echo dostarczy AAR 19.06.

Edit: Zapomniałem o meczu... AAR się opóźni.
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2018, 22:04 przez Gawron89, łącznie zmieniany 1 raz
PMC Wiskord
Obrazek
Awatar użytkownika

Bober

Post18 czerwca 2018, 11:55

Gawron89 pisze:(...)jak dużo pracy musieliście w to wszystko włożyć(...)

No, troszkę :)

Gawron89 pisze:(...)organizacyjnie majstersztyk(...)

Dziękujemy za słowa uznania :)
Awatar użytkownika

Gawron89

Post18 czerwca 2018, 11:58

@Bober - ile paczek przygotowaliście w dla wszystkich drużyn?
PMC Wiskord
Obrazek
Awatar użytkownika

Kaktus

Post18 czerwca 2018, 12:09

Jeszcze raz dzięki za scenariusz. Było rewelacyjnie, chociaż pierwszy raz ponad moje możliwości. Rozkręcacie się coraz bardziej i z niecierpliwością czekam na kontynuację.

BTW. Przydałoby się takie otwarte zakończenie, nawet tutaj na forum. Coś jak podsumowanie naszych działań z kilkoma lukami które pozostawią sprawę otwartą na kontynuację, nawet gdyby miała nie nastąpić. Taki postsmaczek ;).
PMC Wiskord
Obrazek
Awatar użytkownika

Bober

Post18 czerwca 2018, 12:23

Kaktus pisze:(...)Przydałoby się takie otwarte zakończenie, nawet tutaj na forum. Coś jak podsumowanie naszych działań(...)

No przecież po to nam Wasze AARy.
Spokojnie...
Gawron89 pisze:@Bober - ile paczek przygotowaliście w dla wszystkich drużyn?

Też w podsumowaniu.
Każda ekipa mogła zebrać minimum 100 ml własnego produktu. W 20 paczkach, plus trochę przy lokalnych rabusiach.
Awatar użytkownika

Gumiś

Post18 czerwca 2018, 15:19

W środę/czwartek będzie AAR od Alphy. Tymczasem kilka słów na chłodno po imprezie.

Po pierwsze bardzo dziękujemy za jej przygotowanie, włożony trud oraz poświęcony czas. Brawa także za stylizację.

Nasza ekipa zrobiła niecałe 30 km. Niektórzy mieli większe, inni mniejsze plecaki. Mogliśmy przetestować sety pod imprezę, którą spodziewaliśmy się, że będą Sekrety Korporacji, jednak okazało się, że mogliśmy zabrać mniejsze pojemnościowo tornistry. ;) Mielismy miedzy innymi: Wisport Raccon 45l oraz Whistler 35l, Bergen 40l no i Ajgor jakiś większy od niego plecak 80 l. Oczywiście w większości plecaki były tylko częściowo zapełnione, w oczekiwaniu na fanty.

Ogólnie ocena imprezy jako całości u nas w ekipie wahała się na poziomie od 3/10 do 7/10. Każda osoba całokształt danego event'u odbiera odmiennie i na co innego jest nastawiona, pomimo wstępnego opisu rodzaju działań podanego wcześniej.

Ja się nachodziłem, odpakowałem przyzwoicie przygotowany pakiet uczestnika, sprawdziłem w terenie nowinki sprzętowe, poobozowałem, wypiłem dobrą kawę z rana (ok 04:30) w dobrym towarzystwie, oddałem kilka serii, przypomniałem sobie jak ładne tereny są po wschodniej stronie Puszczy Bukowej i właściwie tyle. Na tyle się nastawiłem i tego oczekiwałem. W sumie nic mnie nie zaskoczyło.

Co zapamiętam z jako pozytywne cechy tej imprezy?
- niezłe przygotowanie rekwizytowe
- dobra stylizacja Orgów
- pojazd Orga jako możliwy środek lokomocji (nie korzystaliśmy)
- epizodyczny wypad w nowe, ciekawsze strony Puszczy Bukowe
- dobre przygotowanie organizacyjne Orgów (m.in., zadaszone respy z wodą do picia i śmietnikami)
- komunikacja in-game via GSM (moim zdaniem najlepsze rozwiązanie komunikacji na takim terenie)

Impreza na podobnie dobrym poziomie organizacyjnym i trochę wyższym scenariuszowo i rekwizytowo, niż DZR.

Co bym osobiście zmienił?

Mniej schematycznych zadań typu "znajdź i zabierz", bo w pewnym sensie, w moim i reszty Alphy odczuciu, ten koncept powoli może się nudzić dla stałych bywalców. Osobiście bardzo to lubię, ale ja jestem specyficzny 8-) . Z utęsknieniem wspominaliśmy czasy KZR'a gdzie realizacja jednego zadania implikowała sposób wykonania kolejnego lub miała wpływ na poczynania innych zespołów sama różnorodność misji była imponująca.

Oczywiście, w ostatni weekend warte odnotowania był także inne misje, czyli np. nie dopuść do spotkania handlarza z kimś tam, przeszukaj wrak, przejmij rekwizyt, jednak całość opierała się znajdowaniu skrytek. Przynajmniej w naszym odczuciu. Może dlatego, że bardziej urozmaicone zadania zostały przedstawione wiele godzin po rozpoczęciu działań? Może też dlatego, że wówczas czekaliśmy na respa większej części naszego zespołu albo właśnie korzystaliśmy z udogodnień obozowych? Pewnie gdyby nasza aktywność w tamtym czasie była na takim samym poziomie jak na początku lub końcu imprezy to ogólne nasze wrażenie nt. różnorodności zadań byłoby inne.

Misja z przeszukaniem wraku i potyczka w jego pobliżu zdecydowania podniosła ocenę imprezy. Tego właśnie oczekuje lud. :twisted:

Na terenie Puszczy jest parę obiektów charakterystycznej infrastruktury lub obiektów terenowych, jak: mosty I, II, III, opuszczony bunkier bez dachu (33UVV 73100 10149), składy na prochowni, rzutnia granatów, górka na Kluczu czy charakterystyczne skrzyżowania. Aż się prosi o wysadzanie, zajmowanie, rozpoznanie czy fotografowanie (MMS) takich obiektów lub ich części. Moim zdaniem komunikacja GSM, która na tej imprezie działała w naszym odczuciu wzorcowo, daje spore możliwości moderacji i kontroli nad grą, biorąc pod uwagę, że w dyspozycji macie teraz "śmigłowiec transportowy".
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)
Awatar użytkownika

Mivak

Post18 czerwca 2018, 16:43

Dodam od siebie. Moim zdaniem gdyby impreza odbyła się w dzień było by znacznie ciekawiej. Przynajmniej od strony airsoftu. Prawdopodobnie mieli byśmy znacznie więcej kontaktów z przeciwnikiem co znacząco podkręciło by atmosferę. Druga sprawa to odległości do pokonania. Wiem i rozumiem że Wasze imprezy nastawione są na chodzenie po lesie ale pytanie czego oczekują gracze? Obozu kondycyjnego czy urozmaiconych zadań?
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)
Obrazek
http://www.bros.pl/
Awatar użytkownika

Bartek79

Post18 czerwca 2018, 16:50

Mivak, wymianę kompozytu przez kilka godzin masz możliwą co niedzielę.
I jak zauważyłeś nasze scenariusze, nie zawsze nastawione są na dużą ilość strzelania no ale na 100% na dużą ilość łażenia :)
Dlatego większość ludzi wie na co się pisze przychodząc do Nas na scenariusz (no może z małymi wyjątkami ;) )
Życie bywa kur*wsko zaskakujące
t.Ch.
PoprzedniaNastępna

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Scenariusze