Dzisiaj jest 16 listopada 2018, 2:05

[06.01.2018] Dolary Zostały Rzucone 12h

Gry o określonym tle fabularnym.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Szczepan

Re: [06.01.2018] Dolary Zostały Rzucone 12h

Post11 stycznia 2018, 1:16

Dzięki za AARy. Alpha (jak zwykle ;) ) na pełnym wypasie,Echo troszkę słabiej,ale też wielkie dzięki!

Co do noktowizji i ogólnie pojętej optoelektroniki w nocy. Staramy się zaspokoić potrzeby każdej ze stron,zarówno tych ze sprzętem jak i tych bez.

Dlatego pomysł robienia co imprez z optoelektroniką jak i bez naprzemiennie jest chyba najlepszym z możliwych kompromisów.
Szukasz grupy? Sprawdź temat: Rekrutacja t.Ch.
Znajdź nas na Fb: t.Ch.
Awatar użytkownika

Gumiś

Post11 stycznia 2018, 10:14

Herod pisze: [...]
Na koniec muszę jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy, która nieco psuje mi klimat już poza rozgrywką. Noktowizja. Powiedzmy to sobie wreszcie otwarcie - przeceniacie, żeby nie powiedzieć "demonizujecie" noktowizory i ich znaczenie w rozgrywce. Najwięcej zaś w tej dziedzinie do powiedzenia mają Ci, którzy z tą technologią nie mieli i nie mają styczności. Zwracam się tu do ogółu użytkowników forum: to specyficzna dziedzina naszego wyposażenia i aby dobrze zrozumieć jej meandry należy jej używać. Przyznaję, że polowanie na wrogów, którzy mnie nie widzą było bardzo satysfakcjonującym elementem rozgrywki. Pierwszy raz udało mi się zresztą wykorzystać ten sprzęt w celach "stricte "bojowych", bo wbrew obiegowej opinii nokto nie do końca nadaje się do walki. Nosząc noktowizor możesz narobić swojej ekipie tyle dobrego, co i złego. W trakcie scenariusza Ziku nosił Gen 1 i cały czas doświetlał najbliższe otoczenie iluminatorem. Sądzicie, że to dało naszej drużynie przewagę? Nic bardziej mylnego - to najlepszy sposób na zasygnalizowanie swojej obecności wrogowi wyposażonemu w noktowizję. Oczywiście nie czepiam się w tym miejscu Zika, chcę po prostu uzmysłowić Wam, że posiadanie noktowizji nie przeważy szali zwycięstwa na Twoją stronę. Upatrywanie w tym przedmiocie jakiegoś boskiego artefaktu jest dla mnie zwyczajnie śmieszne. Podczas walk o bazę FARC zdjąłem kilku przeciwników, jednak chwilę potem sam zostałem wyeliminowany i to przez... dwóch przeciwników świecących w najlepsze latarkami. Byli widoczni jak na dłoni, ale błędnie oceniłem dystans do nich i byłem święcie przekonany, że nawet jeśli mnie widzą, to mnie nie trafią. Takie figle potrafi płatać percepcja, gdy jednym okiem patrzysz przez noktowizor a drugie stara się nadążyć za normalnym obrazem świata. Czytając posty o tym, że lepiej zakazać noktowizji na przyszłym scenariuszu żeby wyrównać szanse drużyn dostaję pierdolca, bo to kompletny absurd. Może idąc tym tokiem myślenia powinniśmy nakazać wszystkim strzelać z jednego modelu repliki? Wszakże Ci, którzy strzelają z Systemy PTW będą mieli większe szanse trafić niż gracze walący ze Spartaca na Nimh 8,4V. Apeluję do organizatorów, by nie rezygnowali z dopuszczenia nokto do gry. Piszę to jako gracz, który na Waszym scenariuszu miał wreszcie okazję wyciągnąć trochę potencjału z zakupionego sprzętu. To krzepi i wyostrza apetyt na następne starcie.
[...]

Ciężko się z tym nie zgodzić. Sam - dzięki uprzejmości jednego z innych kolegów z forum - używałem podczas pewnego wyjazdu noktowizor 3 generacji przez kilka godzin. W pełni mogę przyznać rację Herodowi w powyższej kwestii. Imprez typowo bądź częściowo nocnych oraz samych graczy posiadających te gadżety jest na tyle mało, że moim zdaniem warto zostawić możliwość używania tego sprzętu przy każdej możliwej okazji. Szali zwycięstwa dla jakiejkolwiek drużyny to raczej nie przeważy, a nigdy nie będzie tak, że cała drużyna będzie w to wyposażona. I tak jak Herod zauważył mniej więcej w połowie akapitu - niech tylko oświetlą Cię dobrymi latarkami podczas walki z użyciem noktowizji... Wygrają raczej Ci ze światłem 8-) Specyfika walki bezpośredniej w airsofcie skutecznie niweluje atuty tych gadżetów.
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)
Awatar użytkownika

Kaktus

Post11 stycznia 2018, 10:57

Nie ma co zbyt emocjonalnie podchodzić do opinii na temat noktowizorów. Ludzie demonizują to czego nie znają i czego się boją. Sam nigdy nie patrzyłem przez noktowizor, za to gry komputerowe przedstawiły mi go jako magiczny gadżet który sprawia że widzisz wszystko jak na tacy. Więc nawet jeżeli myślę że noktowizor daje dużą przewagę a się po prostu nie znam, to po co brać to do siebie? Ważne są efekty.

IMHO noktowizorów nie można zabronić z 2 powodów:
1) Dostosujmy się skali globalnej. Wątpię że na największych scenariuszach zabraniają optoelektroniki, a przecież ku temu ta inicjatywa zmierza.
2) Wojnę wygrywa ten kto potrafi się dostosować. Rozpoczęliśmy w dzień i przez 5 godzin było jasno. Gdyby rozgrywka trwała 24h i to w nocy można by było nawet odpocząć porządnie żeby z rana zwiększyć obroty do maximum.

Druga sprawa, to czytając taktyki, wyniki i AAR, dochodzę do wniosku że na tym scenariuszu nie odegrały one specjalnej roli. Gdyby nie było noktowizorów to jak zmieniłoby to wynik rozgrywki? Alpha zdobyła 28 paczek, a reszta +1? O wyniku zdecydowała obrana taktyka i kondycja.

Jak to mówią "Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy". W grze komputerowej można zwalić na lagi, tutaj trzeba na noktowizory ;). Także Herod, nie ma co się spinać. Keep calm and rape young boys, czy jakoś tak.
PMC Wiskord
Obrazek
Awatar użytkownika

Errhile

Post11 stycznia 2018, 11:13

Kaktus pisze:IMHO noktowizorów nie można zabronić z 2 powodów:
1) Dostosujmy się skali globalnej. Wątpię że na największych scenariuszach zabraniają optoelektroniki, a przecież ku temu ta inicjatywa zmierza.

"Największych" czyli których?

Są w Polsce organizowane poważne imprezy w konwencji unplugged właśnie. Choćby AEGIS.
Awatar użytkownika

Kaktus

Post11 stycznia 2018, 11:16

Celuję w kolejną odsłonę ASGARD city.
PMC Wiskord
Obrazek
Awatar użytkownika

Szczepan

Post11 stycznia 2018, 11:33

Z dużych imprez na którym można korzystać z optoelektroniki to CA,ASGARD,pewnie MA bo nie kojarzę,żeby był zakaz,ale ręki nie dam sobie uciąć.

Nie mniej faktem jest,że obecnie szerzy się jakaś plaga zakazują używania tego typu sprzętu na imprezach-może jacyś airsoftowy odpowiedni antyszczepionkowców? ;)

Może to jakiś trend poprawności airsoftowej,kto wie?

Nie mniej,nie rozumiem też nadmiernego lamentu na temat zakazu używania noktowizorów.Naprawdę to taki ból i ujma pobawić się normalnie,po ciemku na latarkach jak kiedyś? Co w tym złego? Sam mam noktowizor i jestem gotów raz na jakiś czas odłożyć go na półkę i pobawić w oldschoolowym stylu jak to się robiło na początku "kariery" airsoftowej.

A może zakaz noktowizorów,to właśnie chęć powrócenia do milsimów w starym stylu? Gdzie nie widziałeś przeciwnika(co najwyżej słyszałeś),każdy zmysł był wyczulony na 100%? To robi klimat-gra w ciągłym zagrożeniu i braku świadomości sytuacyjnej.
Szukasz grupy? Sprawdź temat: Rekrutacja t.Ch.
Znajdź nas na Fb: t.Ch.
Awatar użytkownika

Tomazo

Post11 stycznia 2018, 11:54

Dla mnie każda wersja (unplugged bądź plugged) ma swój urok. Fajnie tylko, aby to balansować odpowiednio.

Z drugiej zaś strony Kaktus bardzo fajnie odniósł się do innych istotnych kwestii:

Druga sprawa, to czytając taktyki, wyniki i AAR, dochodzę do wniosku że na tym scenariuszu nie odegrały one specjalnej roli. Gdyby nie było noktowizorów to jak zmieniłoby to wynik rozgrywki? Alpha zdobyła 28 paczek, a reszta +1? O wyniku zdecydowała obrana taktyka i kondycja

Tak więc więcej taktyki, zgrywania zespołów no i siłki, czy tam innych krosfitów ;)
t.Ch
Awatar użytkownika

Errhile

Post11 stycznia 2018, 12:00

Nie pierwszy (i nie ostatni) raz pokazuje się, że bardziej zgrany, ogarnięty zespół ma lepsze wyniki.
Awatar użytkownika

Szela

Post11 stycznia 2018, 13:36

Herod pisze:
13:20 - kontakt wzrokowy z przeciwnikiem, pozycja 33UVV73730997 (droga). Na mój rozkaz nie podjęto kontaktu ogniowego. Zauważony wrogi element w sile ok. 3 osób oddalił się po krótkiej chwili. Jak wynika z AAR Szeli napotkane elementy to gracze Charlie. Przeklęci Jankesi, wszędzie wtykają swoje kłamliwe nochale...

Obrazek

Czujka meldowała kontakt na wzgórzu, we trzech się przyczailiśmy lecz finalnie wzięliśmy Was za cywili :lol:
Na górze znaleźliśmy później tylko ślady i mandarynkę ;)
Awatar użytkownika

Errhile

Post11 stycznia 2018, 15:02

To czekamy jeszcze na AAR Delty :)
PoprzedniaNastępna

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Scenariusze