Dzisiaj jest 20 listopada 2018, 10:47

MilSim "Bitwa o Lotnisko" - KLUCZEWO - 9.12.2017

Gry o określonym tle fabularnym.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Errhile

Re: MilSim "Bitwa o Lotnisko" - KLUCZEWO - 9.12.2017

Post11 grudnia 2017, 11:06

wayne pisze:@Errhile:
- "akcja na balkonie" - czyli nie zrozumiales calej sytuacji, zauwaz ze kompozyt ktpry w tym momencie wysylalem byl tylko pod adresem kolegi ktory siedzial przy gruzowialach i zgodnie z tym co przekazal mi org na odprawie powinien zejsc... Zostal uznany przez osoby ktore byly w pomieszczeniu obok jednoglosnie za osobe nie do konca fair, a wiec proste on gra nie fair to dlaczego ja mam to robic.... I to byl ten moment gdzie wyskoczylem ma balkon i zaczalem byc niesmiertelny nie dlatego ze cyt: "tne w preta" tylko dlatego aby poslac w strone kolegi kolejne magi kompozytu tak dla zasady... Z tego wynika ze org mowil 3 grupom zupelnie co innego dlatego wyszedl kwas... Po hasle gra stop czesc graczy wstrzymala ogien czesc miala to gdzies i dalej strzelala do graczy ktprzy stali i czekali.... (W sumie fajna zabawa co?;))

Zaraz, chwila. Jak już ustaliliśmy, była wątpliwość co do zasad. I to nie było tak, że Szela bohatersko "przyjmował na klatę sążniste kilogramy kompozytu" i strzelał dalej. Oberwał, i zachowywał się jak ranny: siedział pod ścianą w nadziei, że ktoś do niego dobiegnie i założy mu stazę. Podobnie zresztą jak jego koledze, który siedział za nim (i którego po wznowieniu gry osobiście ściągnąłem za uchwyt kamizelki za tylną ścianę ruinki, gdzie nasz sanitariusz go opatrzył). Zgodnie z moją wiedzą, zachowywał się więc jak dobry trup (aczkolwiek przyjmuję do wiadomości, że zasady co do dobijania były niejasne).

Natomiast nie było wątpliwości - nigdy, odkąd się bawię w airsoft - że kto został trafiony kulką, jest wyłączony z gry. Czy martwy, czy tylko ranny, to jest kwestia konkretnego zestawu zasad na konkretnej imprezie, ale base line jest niezmienna. Dostałeś - wypadasz z rozgrywki, przynajmniej do czasu opatrzenia.

Jeśli uważasz, że nie do końca zgodne z zasadami postępowanie gracza z drużyny przeciwnej (a podkreślam, róznie to jest interpretowane) zwalnia Cię z przestrzegania podstawowej, niepodważalnej, ba! kardynalnej zasady airsoftu w stosunku do całej rzeszy innych graczy (podkreślam, byłem jakieś 10m za Szelą, i wcale nie miałem pewności, czy strzelasz tylko do niego - koło mnie też kulki śmigały), to w takim razie zgodnie z logiką wszyscy pozostali gracze powinni być zwolnieni z przestrzegania jakichkolwiek reguł w stosunku do Ciebie... i siebie nawzajem. Tym bardziej, że "przyjmując kilogramy kompozytu" bez wypadania z gry działasz na korzyść swojej drużyny, zmuszając przeciwnika do wyczerpywania amunicji. A tej przeciwnik ma ograniczony zasób i nie może go uzupełnić bez wycofania się na swój FOB.
Nie wiem, czy wszyscy gracze po obu stronach przestrzegali limitu amunicji 500bb na replikę (1500 na KM), wiem, że ja tak (7x68bb = 476 bb łącznie w magazynkach), i wiem, że moi koledzy z ekipy też.

Ta argumentacja, panie kolego, nie trzyma się kupy, więc bardzo Cię proszę - nie kompromituj się.

wayne pisze:- kwestia startu - org przekazal jacy info ze idziemy pod sztab a oni nam zaraz cos na szybko ogarna do oznaczenia tych 2 punktow bo niestety po raz kolejny byli nieprzygptowani, po czym bang idziecie wy ;) gdzie my milo i sympatycznie stoimy przed sztabem i czekamy....

Ależ zgadzam się w całej rozciągłości: organizator spaprał sprawę. Myśmy na tej samej zasadzie w pewnym momencie czekali, aż orgowie pobiegną do aut i przyniosą ładunki i kartki "Wysadzone" dla saperów. Czemu nie dali im tego towaru na samym początku podczas odprawy, i czemu w zasadach była kreda do pisania po ścianach, a potem zamieniono ją na kartki (tak samo jak zmieniono dymy na grochy przy niszczeniu pojazdów) - nie potrafię zrozumieć.
Awatar użytkownika

Gumiś

Post11 grudnia 2017, 11:40

Osobiście całkowicie popieram argumenty i wypowiedź zarówno Kaktusa jak i Errhile'a w kwestii zachowania Wayne'a.

Jako moderator apeluję natomiast, aby nie brać z tego zachowania przykładu, bo jest to, jak Err wspomniał, zaprzeczenie podstawowych zasad Airsoftu. Emocje emocjami, ale nie jesteśmy małymi dziećmi.
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)
Awatar użytkownika

Bartek79

Post11 grudnia 2017, 11:57

Zamykając dyskusję, by nie przerodziła się w zbędną gówno burzę i rozbiła ludzi na my i oni.
Orgowie powinni wyciągnąć odpowiednie wnioski na przyszłość.
My jako gracze powinniśmy również zwrócić uwagę na ewentualne wątpliwości co do zasad, zachowań i sytuacji jakie mogą mieć miejsce w przewidzianym w scenariuszu.
Wiele rzeczy poszło nie tak od samej odprawy po przez start (na tym etapie Wayn powinniście orgów złapać i powiedzieć ze jeszcze nie zaczeluści i czekacie na przedmioty fabularne które Wam obiecano).
Potem to już poszło lawiną.
Nie zmienia to faktu że zachowania niesportowe nawet w pseudo dobrej wierze nie powinny mieć miejsca.
Zmiany zasad na odprawie co do niszczenia aut grochem uważam za przegięcie, ponieważ może to wyrządzić dużo więcej szkód niż dym. Co by było jak taki granat spadł by Ci na maskę koło szyby? A taka możliwość zawsze jest.
Orgowie mam nadzieję na przyszłość odrobią lekcje, co by gra nie przerodziła się jak obecnie w szturm na budynek, bo to bardziej przypominało niedzielną jebankę z dużą ilością graczy niż coś więcej a szkoda ponieważ teren ma ogromny potencjał. Może na przyszłość bardziej przedyskutują wszystkie elementy fabuły i mechaniki, bo impreza ma potencjał.
Jak to mówią do trzech razy sztuka i może przy następnym spotkaniu mniej skupią sie na rzucaniu mięsem a na klarownym przekazaniu informacji i zasad i pozostaniu stroną neutralną w celu nadzorowania i wyjaśniania ewentualnych wątpliwości lub sporów miedzy graczami.
Życie bywa kur*wsko zaskakujące
t.Ch.
Awatar użytkownika

waYne

Post11 grudnia 2017, 12:36

@Bartek79 - wyprzedziłeś mnie o sekundę ze swoim postem. W 100% zgadzam się z każdym Twoim zdaniem. Co do mojego zachowania przy akcji na balkonie przyznaję mogłem się powstrzymać od takiego rozwiązania sytuacji. Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie i chylę czoła w pokorze.
Ze swojej strony dodam jeszcze jedno.
Na sobotnim spotkaniu było kilka niedociągnięć oraz zachowań które nie powinny mieć miejsca (w tym niestety moje) ale niech każdy oceni sam w/w spotkanie w/g swojego uznania ponieważ ilu graczy tyle opinii i zachowań. Ponieważ zaczynamy kłócić się sami ze sobą i to we własnym środowisku. Zostawmy teraz moment na przemyślenia dla organizatorów i może podsumowanie całości z ich strony.
Obrazek
Awatar użytkownika

KMovsky

Post11 grudnia 2017, 12:52

Panowie, wybaczcie, że wtrącę, ale piszecie te eseje i grzebiecie w gównie, które wg. mnie jest warte zapomnienia.
Cała ta sobotnia yebanka trzymała dokładnie taki poziom, na jaki się nastawiłem - po prostu słaby. Z milsimem nie miało to nic wspólnego, a w skali scenariuszy od 0 do 10 daję temu wydarzeniu koszyk łakoci. Osoby, które pojechały, by dobrze się bawić, właściwie swój element wykonały i tyle.
Organizatorom szczerze poleciłbym pojeżdzenie na kilka milsimów, by potem wykorzystując do doświadczenie wykonać coś zajefajnego na tym terenie. Chętnie pojadę.

Co do mentalności ludzi, którzy tam grali... Przyjechało zewsząd dużo ludzi, to i dużo przeróżnych sytuacji można było doświadczyć. Tym mniej rozgarniętym życzę tylko tyle, by własnymi samochodami wjeżdzali w sedesy i metalowe beczki oraz by grali ze sobą w airsoft bez zgonów, a ja postaram się tego unikać szerokim łukiem ;) .

Ja imprezę dalej określam na plus, bawiłem się fajnie, tylko nie mogę zagwarantować, że wpadnę następnym razem.
Awatar użytkownika

Szela

Post11 grudnia 2017, 13:03

Panie wayne, odniosę się do sytuacji, którą przedstawiłeś w swoich wpisach choć errhile już mnie ubiegł.
Mianowicie dostałem postrzał od strony budynku wieży, grzecznie czekałem za murkiem na medyka, by założył mi stazę. W wystającą stopę dostawałem masę kolejnych trafień. Medyk, który do mnie dotarł również otrzymał trafienie. Przez 10 minut więc zgodnie z zasadami przyszło mi czekać na kolejnego medyka. Informowałem o swoim stanie odpowiadając na krzyki o terminatorce. Gra została przez Ciebie przerwana, gdy większość osób wokół szturmowało budynek. Po 10 minutach zszedłem na respa. Podczas tego czasu od momentu trafienia nie oddałem żadnego strzału. Tyle z mojej strony. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika

Gumiś

Post11 grudnia 2017, 14:43

Merytoryczne wypowiedzi w temacie i wokół niego są jak najbardziej pożądane. Od tego właśnie jest forum. Do dyskusji i wymiany argumentów.
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)
Awatar użytkownika

Bober

Post11 grudnia 2017, 15:20

Czy dwie ostatnie wypowiedzi moderatorów są spójne, czy rozbieżne?
Też tam byłem i chętnie bym swoją perspektywę przedstawił.
Ale jeśli mój post ma być usunięty, bo temat wyczerpały osoby, których tam nawet nie było, to szkoda mojego wysiłku.
Nie sądzicie?
Awatar użytkownika

Piorun975

Post11 grudnia 2017, 15:36

W moim zamyślę chodzi raczej o zbędne nakręcanie się na kłótnie która w niczym nie pomoże. Skasowałem swój poprzedni post aby nie wprowadzał w błąd. Bawimy się w 1 piaskownicy to szanujmy się nawzajem. Jeśli twój post normalnym opowiedzeniem swojej wersji to nie widzę problemu.

MOIM zdaniem po przeczytaniu waszych postów WINĘ za całe to zdarzenie tak na prawdę ponosi ORGANIZATOR tego scenariusza bo wprowadził 2 przeciwne strony w błąd co do zasad, przez co obie strony wkurzały się na nieregulaminowe zachowanie tych drugich.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Mesmer

Post11 grudnia 2017, 16:31

Ja natomiast miałbym prośbę do moderatorów. Zamknijcie temat, karty zostały wyłożone na stół, co komu na wątrobie leżało. Wszelkie niestaski niech ludzie rozwiązują na PW. Taka tylko skromna prośba.
Vae Victis!
PoprzedniaNastępna

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Scenariusze