Panzerfaust VI - Soul Burner

Witam!
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na reaktywowanego Panzerfausta - kto był ten zna :wink:
Impreza jest planowana na 11-13.08.2017 w Puszczy bukowej(prochownia, mosty, okolica).
Zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia http://panzerfaust.pl gdzie znajduje się więcej informacji i możliwość rejestracji.

Pozdrawiam

Kto był ten wie że impreza od wielu lat jest martwa, podobnie jak grupa która ja przygotowywała. Można prosić o więcej informacji? Będzie lotniskowiec? :slight_smile:

Poza tym co pisze wyżej Cyjan to prosimy o przedstawienie się w odpowiednim dziale.

Prima aprilis chyba jakiś spóźniony :slight_smile:

Cytat ze strony:

Panzerfaust jest zlotem ASG o niesmowitym klimacie stworzonym przez J.S.P. Sfora ze Szczecina. Panzerfaust łączy w sobie manewry 30 osobowmi plutonami zarządzanymi przez sztab złożony z ochotników spośród graczy oraz zadaniach fabularnych. Moderacja orgów opiera się na pilnowaniu ram czasowych zadań. W PF VI nowością będzie utworzenie dwóch 10/15 osobowych oddziałów specjalnych, które będą zajmować się zdecydowanie bardziej ważnymi z taktycznego punktu widzenia zadaniami niż walka. Zasady respów oraz medyków również zostaną zmienione i zdecydowanie będą innowacyjne, zmienią podejście sztabów do lokowania i używania dostepnych sił.

Co takiego wyróżniało ten zlot i sprawiało, że był takim hitem i przeszedł do klasyki wśród wielu graczy ASG? Zlot rozwijał się fabularnie, a osiągnięcia graczy przechodziły na rok następny. Jeśli się nie udało wykonać zadania to była szansa w następnym roku, aby to osiągnąć.
Obie drużyny mogły pokrzyżować plany drugich i przejąć ich zadanie i technologie.
Zlot trwał cały rok i nawet kilka lat później w mentalności uczestników dzięki atmosferze tworzonej przez samych graczy. Warto tu wspomnieć o gazetkach “szykanujących” i wyśmiewających opozycyjną frakcję. Również kiedy wchodziło się na zlot w innym województwie z naszywką zlotu PF słychać było szepty: „Ty on jest z Angryku/Calmlandii.” Również otoczka samego zlotu: Liga HeavyShit (rugby z oponą), czy NapoleonFaust przeszły do legendy, a filmy z nich do tej pory można odnaleźć na youtube.
Wisienką na torcie było integrowanie się w “Barze u Bolca”.
Klimat zlotu zapisał się bardzo mocno i przetrwał w wielu sercach.

Tak wyglądał zlot Panzerfaust w wielkim skrócie. Teraz wojna trwa nadal, lecz minął już dłuższy czas.
Jakie są mocne strony wznowienia PF?
Tworzony jest na prawach autorskich SFORY i czerpie z poprzednich edycji, co daje możliwość kontynuuacji fabuły i dotychczasowe osiągnięcia stron nie zostaną zapomniane.
Utrzymanie klimatu i wskrzeszenie “animozji” między graczami obu frakcji.
Innowacyjne respy oraz rejestracja graczy pozwoli na pozlotowe rozliczenie strat żołnierzy w dokładnych liczbach.
Nowe niespodzianki podczas rozgrywki i proste zasady.
Ciekawa otoczka before i after.
Pomysły graczy będą brane pod uwagę.

Zobaczymy… :wink:

@Gumiś ja tutaj 3 lata prawie jestem zarejestrowany, chyba sie przedstawialem… jak znajde chwile to wrzuce jeszcze raz w temat bo nie moge znaleść.
Wszyscy wiedzą że Sfora się rozjechała po świecie i były już próby reaktywacji PFa.
W tym roku Ja z Drzewkiem i Rhino postawiliśmy sobie za cel w końcu tego dokonać.
Oczywiście mamy zgodę Madoga, otrzymaliśmy od niego też dużą dawkę materiałów i wciąż otrzymujemy ogromne wsparcie w formie jego wiedzy i doświadczenia w organizowaniu tej imprezy.
@Cyjan lotniskowca nie będzie, przynajmniej nie w tym roku :wink:
Będzie za to kilka innowacji w rozgrywce, system punktacji i respawnów będzie unikatowy na skale polski.
Więcej info wkrótce, za ok miesiąc myślę że system przejdzie chrzest bojowy na jednej ze strzelanek/mini scenariuszu.

A ja tam się jaram :slight_smile:

Ponieważ żyjemy w epoce Falkenwałków więc mam kilka pytań:

  1. Czy już organizowaliście jakąś imprezę większą niż niedzielna jebanka, trwającą ponad 24h? Jeżeli tak to czy można prosić o linka o opinii uczestników?
  2. Co konkretnie zapewniacie uczestnikom za opłatę wpisową?
  3. Komu wpłacamy pieniądze? Na stronie jest podany tylko numer konta. Imprezę firmuje indywidualna osoba, stowarzyszenie, cokolwiek?

Do pytania Cyjana dołączam jeszcze czy będzie możliwość użycia własnych pojazdów bojowych, podobnie jak na poprzednich edycjach robiła to STReFA oraz na jakim paśmie będziecie bazowali w kwestii łączności między TF-ami i sztabem?

Jesteś chyba 5 osobą która wspomina Falkena, osobiście nie byłem ale czytajać troche w internecie rozumiem obawy.

  1. Ponad 24h nie, wiem że Rhino(z GS3) ma doświadczenie w mniejszych scenariuszach. Jakoś to doświadczenie trzeba zdobyć, w niektórych kwestiach korzystamy z doświadczeń Sfory i wsparcia Madoga. Nie mogę obiecać żę będzie zajebisty zlot, ale na pewno że zrobimy wszystko żeby taki był.
  2. Na pewno gadżet(gadżety?) i poczęstunek po rozgrywce - zasadniczo to co zwykle było na Panzerfauscie czyli głównie dobrą zabawę, nie obiecujemy lotniskowców czy złotych SKOTów.
  3. Na ten moment nie mamy formy prawnej, rozważamy kilka możliwości ale prawdopodobnie jeżeli nasza pierwsza edycja się przyjmie. Cena jest niewysoka aby ludzie nie mieli podejrzeń tak jak do wspomnianego Falkena, nasza działalność jest non-profit, składki pokrywają jedynie koszty organizacji zlotu.(teren, toi-toiki, materiały itp.) Jeżeli coś zostanie to będzie przeznaczone na kolejną edycję.

@Gumiś: Pojazdy raczej nie będą dopuszczone do rozgrywki w tym roku, prawdopodobnie musiały by to być pojazdy inne niż silnikowe, bo lasy się na to nie zgodzą. Poza tym pamietam ile było z tym kontrowersji i dlatego STReFo UAZ był tylko na 1 edycji dopuszczony po czym z tego zrezygnowano. Jako element dekoracyjny zlotu jak najbardziej, na pewno się znajdzie jakieś extra miejsce parkingowe dla klimatycznych pojazdów.
Jeżeli ktoś chciał by używac pojazdów typu “pokrak” to trzeba to uzgadniac indywidualnie żeby można było to wpleść w rozgrywke.
Łączność jeszcze nie została ustalona, będzie ujęta w mechanice.

Kiedy poznamy finalną mechanikę?

Trochę gryzie mi się brak mechaniki z ze schodkowaniem terminów wpłat. Do 31.05.2017 bilet kosztuje 60zł,a tak naprawdę nie wiem wciąż na co jadę. Póki co bazujecie na reputacji z poprzednich PF :wink:

Czy kontynuowania będzie linia(gazetki,filmiki itd) fabularna z poprzednich PFów?

Jak będzie wygladała sytuacja ze sztabami? Gracze sami się wyznaczają w trakcie w gry,czy będzie to ogarnięte jeszcze przed grą. Jeśli przed to będą jakieś podfora?

W mechanice na forum jest,że TF specjalne(Strix i Falke) mają liczyć po 15 osób,a stanach oddziału jest po 30,to jak w końcu? :wink:

Te TFy ,jako,że są przez orga wyznaczone jako specjalne będą wykonywały tylko zadania specjalne wyznaczone przez orgów,czy będą w gestii dowódcy strony?

Może się czepiam,ale póki co jest dużo luk i znaków zapytania,co źle wróży :slight_smile:

Zasadniczo podstawy rozgrywki się nie zmienią, w końcu to kontyunacja, nie przerabiamy PF na milsima.
Oczywiście zalecam oczekiwanie na wersje finalną jeżeli nie chcesz ryzykować że jakiś element nie bedzie ci odpowiadał.
Zmienią się medycy, respy, możliwe że nie bedzie ciężkozbrojnych.
Mechanika na pewno pojawi się na min tydzień przed końcem 1 okresu składkowego, być może wersja niepełna zostanie opublikowana wcześniej żeby gracze również mogli wyrazić swoje zdanie i można było nanieść ewentualne poprawki.
Tak planujemy wydanie gazetek i teasera/trailera w zależności od możliwości technicznych.
Jeżeli chodzi o sztaby to zgłoszenia można kierować już przy rejestracji w dodatkowym polu, wielu dowódców TF już się zgłosiło jak również poprzedni dowódca Calmlandi zgłosił chęc ponownego objęcia tego stanowiska.
TF specjalne będą miały wyznaczane inne zadania, oczywiście od dowódcy zależy czy i jak będą je wykonywać.
Na stronie jest limit jak dla zwykłego TF na wypadek większego zainteresowania - przewidujemy możliwość utworzenia 2 współpracujących pododdziałów, np Falke1 i Falke2

Jedna rzecz techniczna - strona jest zupełnie nieczytelna. Chodzi mi o kolorystykę. Zwłaszcza lista oddziałów - czarny tekst na ciemnym tle.

Wczoraj poszła zmiana czcionki na liście bo po stronie calmlandi rzeczywiście słabo wyglądało to na ciemniejszym.
Czarny na czerwonym wygląda ok, sprawdzałem na kilku urządzeniach, może kwestia ustawień wyświetlania.
Na wszelki wypadek podmienie na kontrastową chociaż to nieco psuje koncepcje strony.

Dla zainteresowanych tematem, pojawiła się mechanika na stronie imprezy:

Witam

Strona aktualizowana jet regularnie. Zapraszam do lektury http://panzerfaust.pl/

Pozdrawiam

Hej,
Mam parę pytań odnośnie scenariusza.

  1. W harmonogramie są pozycje:

15.00 - 16.00 - Liga HeavyShit
16:00 – 17:00 – Wojownik żywiołów
17:00 – 18:00 – NapoleonFaust

Nie znalazłem wyjaśnień tych terminów na stronie. Mógłbym prosić o wytłumaczenie?

  1. Wg. harmonogramu główna rozgrywka odbędzie się w sobotę. Czy jest opcja przyjścia tylko na 1 dzień, tj w sobotę wcześnie rano i po scenariuszu zakończyć zabawę?

  2. Rola Wsparcia. Chciałbym uczestniczyć w rozgrywce jako wsparcie. Przy rejestracji nie było opcji wybrania roli. Czy jeżeli przyjdę z KMem to mam pewność że będę mógł go użyć, a gdyby zabrakło miejsc na na tą rolę, to będę miał przywilej większej ilosći amunicji, a po prostu nie będę mógł doładowywać innych osób?

  3. Czy jeżeli KM ma mniej niż 450 fps, to dalej obowiązkowo muszę mieć replikę boczną i minimalny zasięg to 20m?

  4. Zapisałem się do dowolnej strony przed przeczytaniem wszystkich informacji. Po zagłębieniu historii i zarysu fabuły, obawiam się że Rzesza Angrycka to panśtwo jednopartyjne i może nawet socjalistyczne. Czy mogę prosić o przeniesienie do “Dowolnego” Calmlandii?

Heavyshit ti rugby oponoą - idzie zajebiście wypocić całe alko i się wymęczyć :smiley:
napoleon faust, to bitwa w stylu XIX wiecznych wojen napoleonskich, 2-3 szeregi, dowodca, strzały na komende i artystyczne umieranie :smiley:

Wypocić całe alko o 15 w piątek :smiley:? Ja wiem że są prace zmianowe, no ale… :slight_smile:

  1. Heavy shit i Napoleonfaust to dokładnie tak jak opisał Ajgorę, wojownik żywiołów to karcianka którą planuje jeden z orgów, szczegółów jeszcze nie znam.
  2. Tak jest opcja przyjścia tylko na sobotę, ale traci się to co najlepsze :wink: Rejestracja będzie krótko otwarta ok godz 9:00.
  3. Rola wsparcie jest z automatu dla posiadaczy KM, musisz tylko spełniać warunki określone w regulaminie.
  4. Nie ma dolnego progu fps, jeżeli masz replike KM to musisz mieć broń boczną i trzymać się limitów odległości.
    Możesz też przy rejestracji zgłosić że nie chcesz być wsparciem, wtedy obowiązuje cię mechanika jak dla szturmowca.
  5. Przeniosłem cię do calmlandi, zostaniesz przydzielony do konkretnego TF przed zlotem - tam gdzie będzie potrzeba uzupełnienia szyków.