tuning specny SA-A03

Priewszy raz słyszę o lufie boreup :slight_smile: chcial bym zgłębić temat, z chimera czy specta się zgodze Ale nie mozna ich dostać nawet u producenta :frowning:

Dokładnie chodzi o “WideBore”, w teorii wygląda ciekawie:
http://orga-airsoft.com/user_data/about_widebore.php
Ceny takich luf w granicach 350-400zł
White, miałeś styczność z tymi lufami w praktyce?

Ooo white i tu kakretna opcja i ceny orientacyjne teraz widac ze mozna zrobic karabin wyborowy;Ptu miedzy innymi zalezalo mi na info dlaczego i poco i jakie czesci tu Panowie sie znacie widac ze tuningowaliscie repliki i kazde wsparcie jest trafne i uwagi.na tych strzelankach widzialem ze szturmowki maja celowniki i niosa daleko te kule a ja jako swiezy zawodnik widze jak mi replika odstaje od innych.widac ze jest w fabryczna nawet sama kultura pracy dzwiek itp.ja wiem ze piszac o tuning nikt niechce zrobic ze szturmowego snajpery i ja do konca tez nie tylko luneta badz nakis celownik tlumik mam teraz ale jak zakryc precke to lepszy no i zasieg i celnosc to jest wazne.

Polska język piękna język.

Hi,jeżeli mogę wtrącić słówko to proponuję,Lufa guarder 6,02,gumka guarder czarna,spring guarder 130 I batkę 11V,Tanio I proszę kolegi bardzo,ale to bardzo skuteczna wersja,bez obaw że coś walnie I da po kieszeni;-)pzdr

Owszem używam luf Orga, podobne robi promyk moim zdaniem są one nieco słabsze od orgi ale i tańsze :slight_smile: Cala tajemnica luf bore up leży w tym iż Bb nie odbija się od ścianek lufy tym samym zachowuje prosty tor lotu :slight_smile:

6.26 wydaje się straaaaasznie dużo jaki to ma wpływ na moc ? Nie jest tak że powietrze ucieka gdzieś między lufą a kulką? :slight_smile:

Troszkę ucieka spadek około 30 fps eliminuje się straty prędkości poprzez lot na poduszce powietrznej kulka nie obija się o lufę wiec skupienie i zasięg są rewelacyjne .

Herod nie czepiaj się pisze szybko i do tego na tel.a nie mam włączonego słownika.

A wracając do tematu to kto z was poczynił jakieś kąkretne działania na swojej replice?

Jak by to powiedzieć przerobił juz setki replik :slight_smile:

Nie czepiam się bez powodu bo tak “kąkretnie” to robisz mnóstwo byków. Ja też piszę z telefonu ale nie robię tysiąca błędów ortograficznych i używam poprawnie zarówno znaków diakrytycznych, jak też przestankowych. A rzuciło mi się to w oczy nie dlatego, że lubię wytykać błędy, tylko dlatego, że przez Twoją pisownię zwyczajnie nie zrozumiałem co w ogóle wypisujesz.

A odnośnie tematu - airsoft jest zabawą i nie będę nikomu mówił co ma robić ze swoją repliką. Osobiście jestem jednak zdania, że zadania repliki w airsoftowej rozgrywce powinny być takie, jak jej palnego odpowiednika. Zostawiłbym dłuższe zasięgi snajperom z prawdziwego zdarzenia, sianie na auto długimi seriami żołnierzom wsparcia a z SA-A03 zrobiłbym po prostu porządną szturmówkę. Silnik Specny uciągnie M120, wystarczy dodać dobrą gumkę HU, zmienić komorę i z czasem zainwestować w dobrą lufę o większym skupieniu i gotowe. Granie taka repliką da Ci z pewnością więcej satysfakcji, niż wydanie kupy pieniędzy na zrobienie niespełnionej snajperki.

Ale te lufy orga poza średnicą wewnętrzną różnią się od takich promyków? Na logikę to kulka prędzej będzie się (bardziej) odbijać w lufie 6.26 niż 6.03, bo w tej i w tej powietrze chyba rozchodzi się tak samo i jest minimalna przestrzeń między kulką a lufą, przez które przelatuje (powietrze) - pytam, bo zaciekawiły mnie te lufy - nigdy wcześniej o nich nie słyszałem, a mam wrażenie, że wiesz na ich temat trochę więcej niż może zaoferować to wujek google :smiley:

Herod troche masz racji błedy rzecz normalna umnie mam z tym problem ale pracuje żeby nie robić ich tylu.Po przeczytaniu waszych propozycji jestem bardziej zagubiony niż wcześniej;P , ale dochodze po rozum do głowy i żeby poukładać to w jedną całość;
Wymienie lufe na precyzyjną tu Wookie pisał jaką ,czy ktoś poleca jakąś inna??Rozumiem ze wymiana lufy da mi odległość i fps?
Następnie gumkę hop teraz najlepszą aby osiągi były zadowalające?
Gearboxa nie będe ruszał zostaje jak jest narazie starczy chyba że sie posypie to wymienie.
Baterie mam 7.4 redoxa czy wymienić na mocniejszą?jak tak to na jaką żeby nie posypał się gearbox?
Spręźyna jaka??
I czy to wszystko czy powinienem coś jeszcze ogarnąć ?
I kto jest w stanie mi to ogarnąć??

Jeżeli masz fundusze to bierz lufe prometheus - jak nie to KMHead/JBU/Madbull, nie zmieniaj długości lufy, bo będziesz musiał zmienić cylinder i resztę - czyli ingerencja w gearbox. Wymiana lufy na precke da Ci bardziej zasięg+celność niż fps (ale fps’y to nie wszystko, więc tu się nie przejmuj)
Gumka Zielona G&G
Baterię jak chcesz, 11.1V da Ci po prostu większy ROF - tutaj kwestia gustu :wink:
Nie wiem czy zmiana sprężyny na mocniejszą nie będzie równa ze zmianą silnika na mocniejszy (ktoś inny niech się wypowie:D)
Jeszcze komora hop up, jak pisałem na początku (~120zł); jeżeli chodzi o wymianę lufy, komory i gumki to jestem w stanie nawet Ci to wymienić przed zbiórką na strzelance :wink:

Dzięki Wooki tylko jest mały problem umnie z replika próbowałem wymienić spreżyne i mi główka śrubki się zesrała ta która idzie do odkręcenia gearboxa;/ jedna poszła a druga jakaś zapieczona i tu grubsza walka by była.

To dokup po prostu śrubkę :smiley: Jeśli chodzi o wymianę lufy, komory i gumki wystarczy tylko odkręcić jedną śrubkę i wybić pin (ten bliżej frontu)

Lufa nie da ni zasięgu a mocy niewiele, daruj sobie lufy MB i JBU słaby teflon mają KM Head to inna bajka ale i cena x 2 :slight_smile:
Promyk do szturmówki jest optymalny 363mm wystarczy.
Wooki no nie zupełnie w lufach 6.04-6.00 zostaje zbyt mało miejsca na poduszkę powietrzną i tu powstaje rykoszetowanie kulki w lufach bore up powietrze ma nieco więcej miejsca i poduszka się ma gdzie zrobić :smiley:

Właśnie miałem pisać że lufa kmhead jest w tej samej cenie co promyk :smiley:

A nawet promyk tańszy