Pytanie o Colt'a 1911

Ok zamówienie złożone, córa się uparła na szybki zakup… zobaczymy czy będzie trafiony… Jak zdrowie pozwoli będzie test za tydzień w terenie…

Specna-arms ? Jasne że tak.

Tak spec… dzwonili dziś ze sklepu , że trzeba będzie chwilę poczekać bo domówiłem magazynki te pojemniejsze. Zam na razie tylko się będę przypatrywał zmaganiom, kasę na razie na córę wydałem, speca i tak kupiła już z oszczędności , a koniecznie chcę drona z kamerką to Was w akcji po filmuje - takie ojcowskie wyzwanie :slight_smile:

Dzięki chłopaki za pomoc, jak widać poszliśmy za poradą i SA dotarła dzisiaj - właśnie jest roznoszony pokój córy i dziurawione kolejne tarczki… Teraz trzeba się nauczyć jak to nie tanie cudo trzymać w dobrym stanie by służyło bezawaryjnie… Nadal czekam na zwrot kasy za mojego Colta… na 20 min zabawy już prawie miesiąc jest w serwisie, mam nadzieję dostać, albo jego już w stanie bezawaryjnym na lata , albo te prawie 2 stówy to se Kałaszka kupię…

Co do specny polecam na sam sam początek wymienić gumkę hop up (nie traci się gwarancji przy tym) najlepiej na zieloną G&G, bo niestety ta stockowa jest do niczego :slight_smile:

Bardzo dobry wybór :slight_smile: i tak jak wookie pisał polecam podejść z niądo shotguna i wymienić gumkę :slight_smile: poprawi to zasięg repliki =)

Teraz widzę , że jestem w temacie zielony jak ta gumka… muszę się dla córy dużo nauczyć. Dziś samym wyzwaniem było wsadzenie akumulatora - trzeba do tego trochę siły , a ja bawiłem się z tym jak z jajkiem… Zrobię więc zapewne jak radzicie.

I jeszcze coś dla siebie… o ile dostanę zwrot kasy za Colta myślałem by dołożyć śladową ilość gotówki i na początek (bo nie wiem czy mnie AGS wciągnie jak córę) kupić na dobry początek niewielki P5K Galaxy. Cany widzę zaczynają się od 300 zł. sprzęt jest dość subtelny - niewielki (taki do damskiej torebki :slight_smile: ) , a przy tym na filmikach i parametrami wydaje się dobry dla kogoś kto nie jest pewien , że będzie to jego hobby. Co wy na to by nie wbijając się w koszty kupić na początek P5K?

Większość ludzi poleca sobię tą replike i ja napewno ją kupie ale z czasem ( ale kupie z myślą o CQB)

Miałem ją w dłoniach wiele razy, rozbierałem i zdecydowanie polecam ją na początek. Choć moc ma niewielką to sieje kulkami bardzo ładnie :slight_smile: Za tę cenę to tylko MP5K Galaxy. Innymi słowy bierz śmiało!

Colt 1911 wrócił dziś z serwisu jako naprawiony, niestety nie miałem kiedy sprawdzić. Tym razem ponoć sam Colt był sprawny (czemu więc utknęła tam kulka i nie przełączał się bezpiecznik?) i wymieniony został magazynek. No ciekaw jestem, jutro testy… Na razie na ok 30 dni od zakupu jakieś 28 przeleżał w serwisie (jedna naprawa na miejscu w sklepie i dwie po 2 tyg. w terenie). Prawdę mówiąc wolałbym kasę dostać, ale ani się nie zająknęli… chciałbym by przynajmniej od tej pory działał już bym miał z tym pistoletem spokój wreszcie…

No i jestem (a właściwie córa jest) po pierwszej strzelane z Wami na Wiskordia Land CQB (swoją droga nie wpadł nikt jeszcze by zrobić tam przy pomocy graczy film fabularny w klimacie post apokaliptycznym ?) . Dzięki za porady, bo dzięki nim uniknęliśmy dyskwalifikacji na samym początku zabawy… Dzień wcześniej odwiedziliśmy Shotguna (gdzie poznaliśmy przy okazji dwóch graczy - POZDRAWIAM!) , gdzie dokonano wymiany rzeczonej gumki na lepciejszą, jak i tuningu w dół sprężyną dającą niecałe 300 fps by nie było problemów z zachowaniem limitu nazajutrz. I tu moje przekonanie obserwując ilośc śrubek potrzebnych do takiej wymiany, że samozaspokojenie w dziedzinie jakichs korekt będzie dla mnie manualnie nie do przebycia… Będziemy musieli ponownie odwiedzić sklep celem przemianowania na początkowe 400 fps, a w takim razie trzeba dokupić po prostu coś na te zjazdy budynkowe dedykowane by w kółko Macieju nie dokonywać przekonwertowań… Chyba będzie to MP od galaxy - dobre cenowo i akuratne do zastosowań, ale się jeszcze zobaczy…

Jeżeli replika to Specna Arms, wymiana sprężyny nie jest aż tak skomplikowana, w razie czego polecam szczegółowy poradnik na YT, na pewno rozjaśni sytuację i bez problemu będzie można to robić z zamkniętymi oczami po którymś razie :wink:

A dzięki, chyba nawet udało mi się już wcześniej znaleźć Twój film , niemniej na razie ręce mi się trzęsą bardziej niż przy rozbieraniu laptopa czy plazmy Samsunga ( a miałem okazję rozebrać i złożyć do “gołego panelu”) - z czasem zaskoczę zapewne - kwesta wprawy i pewności siebie :slight_smile: Tym razem chodziło po prostu o jak najszybsze wystartowanie bezstresowo i udanie się nazajutrz na strzelarkę…

A tak docelowo to już z córą postanowiliśmy nabyć jak tylko finanse pozwolą - bo sporo tych wydatków było ostatnio na start w ASG (po hobby konnym przywykłem, ale portfel nie jest z gumy…) replikę dedykowaną pod budynki. To będzie chyba najlepsze rozwiązanie nie wymagające ciągłego kręcenia przy sprzęcie śrubokrętami. A w ramach wprawki właśnie sam modyfikuję FirePower Pro-2 nabyty kiedyś na zasadzie “fajna zabawka”. Nie wiem co z tego wyjdzie bo postanowiłem poświęcić tę zabawkę pod eksperymenta manualne, ale może…

Z tego co wyczytałem w necie, ta zabawka (firepower) ma ~150fps przy kulkach 0,12g.
Eksperymentować moim zdaniem nie ma co :stuck_out_tongue:
Nie wyciśniesz z tego zbyt wiele, zasięg też nie będzie zadowalający przy tak krótkiej lufie (która na dodatek pewnie jest plastikowa).

Na razie eksperymentalnie zwiększyłem napięcie z 9 na 18V !!! Działa! Teraz kombinuję jak to obudować bo na razie ogniwa sobie wiszą… Traktuję to raczej jako zabawę - jak nie dawno budowanie własnego kasku VR :slight_smile:

Dobra zabawa, myślę, że mógłbyś pobawić się w robienie customowych części z oporządzenia postaci z popularnych gier :smiley:
Można nawet na tym zarobić :slight_smile:

Tak się składa , że trafiłeś w 10… Bawiłem się w robienie postaci lowpoly i ogólnie na scenie komputerowej lat '90 w czasach świetności Amigi byłem grafikiem 3D w jednej grupie. Ktoś poznaje gdzie to jest (plan z filmu) The Ufus - YouTube

Aktualnie mimo podeszłego (43) wieku uczę się silnika Unity pod kątem urządzeń mobilnych :slight_smile: - tak więc miałeś nosa!