Nabór do Obrony Terytorialnej

Mam identyczne odczucia jak Ty, Errhile-pomysl padnie nim sie na dobre zacznie :slight_smile:

Prawdopodobnie większość kandydatów zgłosi się do OT tylko dla tego że liczą na kolejne 500zł.

Albo na dostanie pistaków na chatę :smiley:

Reasumując: kto żyw niech idzie. Obrona Terytorialna to podstawowa formacja niemal pospolite ruszenie. Każdy kto uniesie 3 kg i spełnia warunki niech idzie. Za darmo. Obrona kraju nie ma wartości.

I tu pozwolę sobie nie zgodzić się z szanownym kolegą.

Niech idzie… gdzie? Do czego? Po co? Z czym niby?
Ja wiem - śmierdzi polityką, ale tak to w tej chwili wygląda.

Czyli taki 500 plus (choć jak widzę już 450 plus) tyle, że zamiast pieluchy jest WZ93.
I najważniejsze, żeby wszystko utajnić, bo jak tajne, to nikt się nie doczepi, że burdel i zero koncepcji.

Cytuję:

  • Od jesieni – październik, może listopad – rozpocznie się proces naboru ochotników do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Procedury naboru będą standardowe tak jak do tej pory. Należy się zgłosić do właściwej ze względu na miejsce zamieszkania Wojskowej Komendy Uzupełnień - zapowiedział pełnomocnik MON ds. tworzenia obrony terytorialnej kraju dr Grzegorz Kwaśniak.
    Dalej piszą że może zgłosić się każdy kto spełni wymogi zdrowotne a potem inne.

Cytuje:

Rozpoczęła się rekrutacja, ale bez ustawy MON nie może podpisać umów z rekrutowanymi.

Wiec chuja z OT poki co.

2-09

15-09
http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/radom-duze-zainteresowanie-wojskami-obrony-terytorialnej/vlwbds

Coś tam się ruszyło chyba… Najpierw kadra a potem reszta.

no i właśnie kluczowe jest to “chyba”. Ogólnie projekt wygląda jak większość pomysłów polityków w Polsce - zróbmy coś a potem się zobaczy co z tego wyszło.

Coś zrobili

Widziałem Panów WOTowców ostatnio na strzelnicy u mnie. Nie potrafili trzymać broni, o wyglądzie zew nie wspomnę, bo mundur winien wyglądać jak mundur a nie szmata… aha, są jakieś nowe perfumy o zapachu wódki?

Apropo Służby Krajowi od ponad 20 lat udzielam sie czynnie w Ochotniczej Straży Pożarnej.Zapytacie co to ma do OT ?? Takie zapytanie do Komendanta Gminno/Miejskiego OSP przyszło czy ma może chętnych do OT,miejsce odbycia służby najbliższa jednostka Państwowej Straży Pożarnej.Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że nikt z władz PSP o tym nic nie wie.I tu widzę po raz kolejny spychologię na zasadzie : Niech ci niżej się martwią.

Tak byłem w wojsku odsłużyłem 2 lata,widząc co się teraz dzieje w kwestii OT mam nijakie odczucia.Ani mnie to grzeje ani ziębi .

A meldowałeś do kaloryfera? Czy to tylko na filmach?

Rocznik Jesień 92/94 falowo , było to i owo.Nie żałuje nauczyłem się pić kawę i Spiritus z gwinta,same przydatne skille