Konkurs porada m4-sr25

W praktyce i to i to jest projektem/koncepcją. Swoją drogą jest jeszcze 1 program do takiego składania, repliki w 3D, Podał go chyba Herod ale już nie pamiętam, Było dużo części Troy i Madbull

http://www.gunstruction.net/
Nie ma tam Madbulla bo Madbull robi części dla Airsoftu.

Thx Bloo.


Na konkurs

Niestety coś odmawia zamontowania risów i rączki ale cóż

Takie tam, niczym nie wyróżniające się M16, ale do 509mm idealne. Do tego jest ładne, a montując lunetę, niski blok gazowy i biorąc krótkie magazynki już wygląda podobnie jak M110 :smiley:

A o czymś takim co powiesz?

http://www.taiwangun.com/replika-asr110b-aps?from=listing&campaign-id=20

Niby lufa wew. ma 410 mm długości, ale gdyby przyjrzeć się zdjęciu na którym widać wszystkie części to widać że lufa nie dochodzi aż do samego końca, więc można by dłuższą wstawić :smiley:

I co nikt nic ? Tak łatwo się poddajecie :smiley: ?

Albo się poddają, albo po prostu już nie ma czego zaoferować :wink:

Jest jeszcze milion możliwości :slight_smile: zachęcam :slight_smile:

Czas ogłosić wynik konkursu :slight_smile: a więc wygrał HEROD jego propozycja przypadła mi do gustu najbardziej :smiley: a koszulkę na jego dziarskiej klacie będziecie mogli podziwiać już niedługo

A teraz to po co był mi ten konkurs :slight_smile:

Na model bazowy wybrałem m16a3 firmy G&P zapytacie dlaczego ? bo dostałem go za pół ceny :smiley:

Jako iż jestem szpejażem najpierw zrobię go tak by cieszył oko a dopiero potem tuning wewnętrzny docelowo 500/550 fps

Na pierwszy rzut poszedł front :slight_smile: zastanawiałem się tu nad 16 calowym frontem ale jest on ciężki więc górę wzięła wygoda i zamontowałem ultra lekka kopia frontu Noveske NSR Rail 13,5 cala (cały fronty jest lżejszy niż oryginalna muszka z blokiem gazowym z m16a3) ten front spodobał mi się jak tylko wszedł na ostry rynek jak tylko wszedł na “ostry” rynek i w końcu nadarzyła się okazja by takowy zakupić :slight_smile:
Oczywiście nie obyło się bez problemów :stuck_out_tongue: początkowo trzeba ściągnąć blok gazowy który w m16 jest połączony z muszką, problem w tym że jest on przymocowany na dwa piny + śruba na imbus o niestandardowym rozmiarze … ja rozwiązałem ten problem piłką do metalu po czym dosłownie zerwałem muszkę z lufy zaowocowało to zadrapaniami na lufie. Drugim problemem był delta ring z którym to mocowałem się 2 dni… Po wielu próbach postanowiłem włożyć karabin w imadło i użyć młotka pomogło dopiero po użyciu wd40 + naprawdę dużej siły prawdo podobnie locktite przy czym body nabawiło się zdartej farby … po tym wszystkim zostaje przyjemność założenia nowego frontu :slight_smile: oto fotki :slight_smile:
IMAG0415.jpg
IMAG0416.jpg
IMAG0417.jpg
IMAG0418.jpg
IMAG0420.jpg
IMAG0421.jpg
IMAG0422.jpg
W planach zmiana wszystkiego + malowanie :smiley:
foty można otworzyć w nowej karcie pomniejsze je w najbliższym czasie :wink:

A się właśnie zastanawiałem czy nie nabyć Keymoda ale chyba jednak odpuszczę ten temat. Tak czy inaczej działaj działaj i wrzucaj fotki co z tego wyszło.

Fifsokiem robiłeś te zdjęcia ??

Zdjęcia do dupy… co do karabinu? Nie wiem po co konkurs jak i tak wyszło gówno jak zwykle :smiley:

boże, ten front wygląda jak nawiercana rura :smiley: ale gówno XDDDDDDDDD tak zepsuć M16 ;______;

dziękuje damianie :smiley: stać mnie i na imbusy :smiley: ale wiesz jak to jest jak się ma prezent to opakowanie zrywa się zębami ja chciałem jak najszybciej zobaczyć front na karabinie :smiley:

teraz będzie planowane malowanie :wink: płacić trzeba płakać niekoniecznie :wink:

hahaha dobre :smiley:

No tak to jest jak się daje innym naprawiać i robić swoje repliki. Trzeba było w końcu dorosnąć i zabrać się samemu a skutkiem tego czasami coś nie uda się do końca tak jak byśmy sobie tego życzyli.
Tak trzymaj Adaś kuj żelazo…

dokładnie jest to moja pierwsza własno ręcznie robiona replika :slight_smile: mam nadzieje nabrać na niej dużo doświadczenia :slight_smile: doszedłem do wniosku że przecież jak coś się zepsuje to każdy ale to każdy element repliki mozna kupić :wink: zadrapaniami się nie martwie bo replika będzie malowana i grawerowana :wink: a jak coś sie połamie to będzie to dobry powód do wymiany na leprze :smiley:

Żeby zrobić omlet trzeba rozbić kilka jajek.

Jak będziesz malował?

Dowiecie się w swoim czasie :slight_smile:)