18/19.11.2017 Noc Wiedźm

Bez urazy dla kogokolwiek albo może z urazą do wszystkich.Szczepan a czy mogę zrobić kupkę albo siusiu??Widzicie ten schemat??Impreza jest dla osób 18+ więc każdy odpowiada za siebie.To czy rozpalisz kuchenkę,grila itp. jest już w twojej gestii.Czy tym postępowaniem ściągniesz na swoją drużynę ogień przeciwnika czy nie jest już TWOJĄ sprawą(najwyżej dostaniesz opierdziel od dowódcy). Stary jestem ale mam od jakiegoś czasu takie dziwne wrażenie że ludzie oczekują od organizatora wypisania każdej nawet najbardziej bzdurnej rzeczy którą mogą lub nie robić.MYŚLENIE NIE BOLI I NIKT ZA CIEBIE TEGO NIE ZROBI

Oddychaj Szopen :slight_smile:
Kto pyta, nie błądzi :stuck_out_tongue:

Nie każdy jest starym wyjadaczem airsoftu i czasami woli się upewnić, żeby nie popełnić jakiejś gafy.
Jak dla mnie - lepiej 100 głupich pytań, niż jedna głupia czynność, która może sprowadzić zagrożenie na zdrowie i życie graczy.

PS: Można kupkę i siusiu też :smiley:

NAJPIERW MYŚL POTEM DZIAŁAJ ,czego i sobie i innym życzę .POLECAM ZABRAĆ ZE SOBĄ:

APTECZKĘ OSOBISTA
LATARKĘ
NÓŻ
WODĘ
JEDZENIE
KRZESIWO(LUB COŚ DO ROZPALENIA OGNIA)
KUCHENKĘ TURYSTYCZNĄ(TERMOS Z GORĄCYM NAPOJEM)
MYŚLENIE

Szopen, ja właśnie najpierw myślę a potem działam. W lesie nie można rozniecać ognia poza miejscami do tego wyznaczonymi. I o ile zwykle chodzi o ogniska, to służbista leśny mógłby przyczepić się nawet o kuchenkę na mokrych liściach. Grzywnę zapłaciłbym ja, ale mógłby się przyczepić o inne rzeczy i wolę spytać niż niepotrzebnie robić kwas. Do pytania skłonił mnie chociażby fakt że nie można używać pirotechniki, nie tylko tej hukowej. Odpowiedź dostałem, myślę że Szczepan nie jest na mnie zły za stratę paru minut na odpowiedź, a administracja za parę dodatkowych kilobajtów zajętych na serwerze. Za to ja jestem spokojny.

BTW. Jak piszesz wszystko z dużymi literami to nie sprawia to że jest to ważniejsze czy jakoś bardziej do mnie dociera. Powiedziałbym że jest wręcz odwrotnie i najpoważniej odbieram posty pisane poprawną gramatyką.

Jak dla mnie - lepiej 100 głupich pytań, niż jedna głupia czynność

I ja również jestem tego zdania.

@Kaktus

Nie jestem zły :stuck_out_tongue:

@Szopen można zrobić kupkę i siusiu, z tym,że w przypadku gdy jesteś żywy możesz w czasie “operacji zrzutu” zostać trafiony :mrgreen:

A tak w ogóle to spokojnie Panowie,bez spin. Lepiej pytać na forum,czy przed grą niż potem w trakcie gry doprowadzać do kwasów,bo “ja nie wiedziałem,że tak nie można”.

Taka uwaga, nie ma sensu brać kuchenek gazowych bo to cięzkie i nieporęczne, a postoju dluzszego niz 30 min nei ma sensu robić na pare godzin. Polecam esbita :stuck_out_tongue:

Nie ma zakazu używania otwartego ognia w lesie(zwłaszcza teraz). Ale w Puszczy Bukowej jeśli masz szczęście trafisz na panów z nadleśnictwa którzy wytłumaczą ci że nawet oddychać tam nie możesz. Ajgor proszę cie krzesiwo wystarczy

Krzesiwem podgrzejesz mi puche? :stuck_out_tongue:

Siema, zapytanie mam: z uwagi że nie można używać piro to czy będą zaakceptowane pułapki zrywki ktore zamiast bum włączą światło? Bo ja taki przebiegły luj jestem i ci co poza kręgiem 5 m będą mogę ich dobić z full auto :wink:;):wink:

Nie :slight_smile:

Mechanika nie przewiduje korzystania z żadnych pułapek,czy to pirotechnicznych,czy akustycznych,czy świetlnych czy wszelkiej innej maści.

No własnie był zapis ze tylko piro hukowe jest niedozwolone. Ale ok, dla mnie i tak może być. :laughing: :laughing:

ale samo doświetlenie terenu zdalne czy poprzez zrywkę tez niedozwolone ?

Ronin - masz znaleźć i zabić wiedźmę.
Po co się upierasz na targanie jakiegoś szitu, którego nie będziesz miał gdzie użyć?
To nie ten scenariusz kolego :stuck_out_tongue:

bedzie jak mówisz.

Zagryzę ją własnymi zębami :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie chcę wchodzić w kompetencje Orga, ale nie widzę Cię na liście zgłoszeń.

Jestem : ArTek :wink:
Szela mnie tak dopisał :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wytyczne do prawidłowego odegrania swojej roli na scenariuszu “Noc Wiedźm”:

  • wszelkie przedmioty fabularne są przeklęte przez wiedźmę. Nie wolno ich zabierać z miejsc, gdzie się znajdują. Najlepiej, nawet ich nie dotykać i patrzeć na nie najkrócej, jak się tylko da.

  • mogą pojawić się klątwy, zaklęcia i inne teksty w językach obcych. Nie googluj w trakcie rozgrywki, żeby się dowiedzieć, co to znaczy. Może się zdarzyć, że trafisz na jakiś spoiler i zepsujesz zabawę sobie i innym.

  • pod żadnym pozorem nie zdejmuj okularów ochronnych! Zaparowały? Musisz z tym żyć! Ewentualnie zrób to tak, jakbyś był cały czas narażony na ostrzał. Będzie bardzo ciemno, łatwo zorganizować zasadzkę - nie ryzykuj, bo może się zdarzyć, że ktoś będzie się znajdował w miejscu, gdzie się go nie będziesz spodziewał,

  • replika CQB wystarczy w zupełności. Jeśli nie masz repliki 350 fps, to weź jaką masz (o ile nie przekracza 450 fps) i graj z głową.

  • nie używamy kulek metalowych, szklanych, kontrowersyjnych biovali do wybijania szyb, itp. Wolno natomiast używać dowolnej firmy i dowolnego ciężaru kompozytu. Mogą być typu tracer, można je naświetlać. Można ładować co trzeci, można same tracery - jak kto woli.

  • nie strzelaj na oślep. Podejdź, zrób zasadzkę lub flankowanie, przyświeć latarką lub poczekaj na odsłonięcie celu. Brak limitu amunicji nie oznacza, że masz siać kulkami na prawo i lewo. Nawet z repliki CQB średnia przyjemność dostać z przyłożenia w twarz. A będzie naprawdę bardzo ciemno.

  • korzystaj z osłon naturalnych podczas wymiany kompozytu (drzewa, zagłębienia terenu, itp). Nie zgrywaj Rambo,

  • jeśli obaj w siebie serię wywaliliście niemal jednocześnie - obaj wyciągnijcie czerwone światło. Nie ma znaczenia, że jego kulka dosięgła Cię o 20 milisekund szybciej. Zostaw całą adrenalinę i agresję na walkę z wiedźmą. Odpuść innym graczom. Wyzwiska wobec innych graczy nie będą na naszym scenariuszu tolerowane.

  • jeśli zostałeś ranny, możesz się wykrwawić i umrzeć w dowolnym momencie. Jeśli czujesz, że Ci zimno, że Cię zostawią i się zgubisz, że nie dadzą rady Cię uleczyć - wyciągnij czerwonego lightsticka. Nie ryzykuj przemoczenia, przemarznięcia, zgubienia, kontuzji. Chcemy się dobrze bawić do końca, a nie jeździć po szpitalach lub poszukiwać zagubionych w ciemności.

  • wiedźma rzuciła klątwę na cały ten obszar. Kule każdego się imają. Jeśli nie masz pewności, czy dostałeś - dostałeś napewno! Od razu krzycz „MEDYK!”, lub wyciągaj czerwone światło. Rykoszety od drzew i krzaków też ranią!

  • jeśli poleciała w Ciebie seria i jest wysokie prawdopodobieństwo, że dostałeś - nie czekaj, aż poczujesz ewidentne trafienie. Będziemy grubo poubierani, repliki będą miały małą moc, a 10 minut, to nie jest wielka kara. Tym bardziej, że cały pododdział może się respić jednocześnie, w wybranym przez siebie dogodnym miejscu i czasie. Unikaj terminatorki za wszelką cenę, nie ryzykuj oskarżenia o nią,

  • nie krzycz do nikogo, że dostał, tylko potwierdź trafienie kolejną kulką. Jeśli nie możesz się wstrzelić za każdym (lub prawie każdym) razem - znaczy to, że jesteś zbyt daleko,

  • jeśli jesteś pewien, że Twój cel dostał, a nie uznaje trafienia - wyjaśnij sprawę na bierząco i graj dalej. Są ważniejsze rzeczy na tym scenariuszu, niż kłótnia o to, czy ktoś poczuł kulkę, po zakończonym scenariuszu, jak nie będziesz miał innych osiągnięć na koncie, będziesz mógł się wypłakać na forum, że ktośtam na bank dostał, bo nie możliwe, że nie dostał, jak Ty wiesz, że musiał dostać, bo inaczej być nie mogło…

  • będą teksty i przedmioty, które mogą kojarzyć się z okultyzmem lub jakimiś istniejącymi wyznaniami. Będą występowały nazwy istniejących państw. Bądźmy poważni - to wszystko ma charakter fabularny i nie ma nic wspólnego z obrazą uczuć religijnych, ksenofobią, seksizmem, rasizmem, ani żadnymi innymi negatywnymi zjawiskami.

  • graj tak, żeby się dobrze bawić i nie psuć zabawy innym. W razie wątpliwości - pytaj orgów.

Udanego polowania!

Sorki ale jednak odpadam. Miłej gry.

Bardzo dobry spis porad - oby tylko ludzie wzięli je sobie do serca.

Wiedźma pokonała kolejnego śmiałka :imp:
Nie martw się. Ktoś Cię pomści…
…lub (co bardziej prawdopodobne) polegnie i będzie przeklęty po wsze czasy :stuck_out_tongue:

Do imprezy zostało nieco ponad 24h.

Przypominam o zapoznaniu się z zasadami odczytywania i wyznaczania koordynatów UTM-wiedza ta będzie jutro niezbędna! :slight_smile:

http://www.koalicjapolnoc.pl/news.php?readmore=676

Gdyby ktoś się nie zapisał a chciał jednak wpaść,to jest kilka wolnych miejsc,ale wyłącznie w zespole FOXTROT. Zainteresowanych zapraszam na PW.