07.05.2017

50-80% iż będę

Jako że strzelanka z cyklu san escobar będzie się fabularnie odbywać w Wenezueli proszę o wczucie sie w klimat wiecie cywilne stroje itp :wink:

mam pytanie do adminów wiadomo czy będzie można głosować na wiskord w następnym tygodniu ?

Jeśli mnie pamięć nie myli, to Wiskord jest wykluczony na stałe, ze względów bezpieczeństwa.

@krol - miejscowka zostala wycofana i to baaaaardzo dawno temu :wink:

Oficjalnie:
Wygrywa: Dobra teren zielony

Przypominam ze widzimy się o 10.00 w pełnej gotowości!!!
Pomyslodawcy scenariusza prosza o wczesniejsze przybycie poniewaz o 9.30 zaczynamy chronowanie a o 10.00 startujemy odprawe.
Przypominam nieletnim o pozwoleniach oraz wszystkim o czerwonych znacznikach trafien.
Życzę milej i bezpiecznej gry.

!!!PRZYPOMINAM O LIMITACH FPS!!!

Coś więcej, bo nie wszyscy czają klimat :slight_smile:? Jakieś założenia scenariusza, mechanika czy wystarczy przeczytać post Szczepana :wink:?

Lata 70-80’ w Ameryce Południowej, więc luźne koszule, spodnie, oczywiście w miarę możliwości, chęci i warunków pogodowych.

UWAGA!!!
CHRONOWANIE ROZPOCZYNA SIĘ O GODZINIE 0930, A ODPRAWA O 1000 +/- 5 MIN. OSOBY KTÓRE SIĘ SPÓŹNIĄ BĘDĄ DOTLENIANE.

Polecam również zabranie radia, ułatwi to wam o wiele rozgrywkę.

Za zimno na skarfejsa :frowning: Ktoś się zabiera z prawobrzeża autkiem ?

@up ewentualnie czy ktoś jedzie busem z prawobrzeża

Panowie dla zapominalskich, bede mial jutro kulki na sprzedaz. TYLKO GOTOWKA

Co z piro? Mówię o atestowanym.

siema jestem tu nowy
chciałem zgłosić swoją obecność

Na dobrej obowiązuje zakaz używania jakiejkolwiek pirotechniki, jak w większości miejscówek na TS.

przepraszam że mnie nie było po prostu nie wstałem na czas XD

Dziękuje wszystkim za udział, szkoda, że było trochę nieporozumień. Mam nadzieję, że i tak miło spędziliście niedziele.
Fotki: https://goo.gl/photos/LXCShJYf9PFBSwJg9

Też dzięki za dzisiaj, do zobaczenia kolejnym razem :slight_smile:

Sam scenariusz mimo ze ciezko bylo na poczatku zrozumiec zasady uwazam za bardzo przyjemny ze strony dilerki.
Przenoszenie Kmk, ochranianie terenu - bylo caly czas co robic. Szkoda tylko ze zasady nie byly napisane wczesniej na forum - w przypadku kontrowersji byloby latwo sprawdzic.
Nasza mapa dobrej byla kijowej jakosci … Moge wydrukowac duzo czytelniejsze - na przyszlosc dajcie tylko znac.

Wlasciwie to glownie bronilismy sie. Nie wiedziec czemu w okolicach naszego respa wiec mielismy znaczna przewage bo szybko wracalismy do walki.
Troche brakowalo jak moglisbysmy sami cos zaatakowac. Ale tak niesymetryczny scenariusz mial swój urok.

Dobra jest malym terenem i prawie nie da sie niezauwazenie dostarczyc przesylki. Ten scenariusz bylby duzo bardziej taktyczny na krzekowie 2 albo na mostach jakby poszerzyc teren (albo Klucz by sie nadawal idealnie).
Sytuację ratowało ze przeciwnik nie wiedzial ktora grupka niesie paczke.
Ostatnia paczke dostarczylismy 40 m od respa przeciwnika …

Przydalaby sie mozliwosc przenoszenia wiecej niz jednej paczki - czesto nie bylo szans dostarczyc na dane miejsce.
Przydaloby sie oznakowanie kuriera w jakis prosty sposób bo praktycznie nie bylo prób przejecia kuriera (bo nie wiadomo bylo ze w tej ekipie jest).

Troche zabraklo oznakowania medyka - po prostu nie dalo sie na szybko dojsc kto powinien pasc pierwszy.
Braklo tez bandazowania - strzelajac w kotlowanine przeciwnikow nie wiadomo bylo czy nie zyja, czy ktos ich leczy - trzeba bylo poprawiac czesto po trupach.

Sugerowalbym zeby w czasie walki z przeciwnikiem na krótkim dystansie nie krzyczec - nie strzelaj - bo taki okrzyk oznacza ze:
a) ktos sie poddaje - padla mu replika, widzi ze zaraz dostanie a nie ma repliki na bliski zasieg.
b) cos sie stalo - komus spadly okulary, wpierdzielil sie do wykrotu i zlamal noge - trzeba zastopowac rozgrywke.

Z mojej perspektywy kiepsko wygladalo ze widze kolege - widze jak krzyczy nie strzelaj (mam go na 10 m) - celuje do niego ale nie strzelam - a on odwraca sie i laduje mi serie po twarzy i szyi.
Ktos tam mowil ze przeciez nie powiedzial “dostałem” a tylko to sie liczy - pytanie do administracji czy tak mam do tego podchodzic ?
Bo juz wyobrazam sobie taktyke pod tytulem - podchodze do przeciwnika - krzycze “nie strzelaj” a w momencie jak sie zastanawiaja co sie stalo laduje do nich seryjkę.

Okrzyk do kolegi z teamu w przypadku gdy nie chcemy zeby do nas strzelal to raczej “swój” “oznaczony”. Zwlaszcza w momencie strzelaniny.
Zucho i ekipa - nie traktujcie tego jako czepiania sie ale jako obserwacje po scenariuszu. Ogólnie bylo bardzo fajnie.

1.Właśnie, aby uniknąć słów “ustawione”, “specjalnie”, zadania były losowane przez graczy, później koperty były też przez nich przetasowane.
2.Oznaczenia medyka, utrudnienie dla przeciwnika, to nie armia NATO, że oznacza pierwsze cele to ostrzału.
3.Dobra zielona została wybrana z względu na wszechobecne chaszcze i łatwość w ukrytym przemieszczaniu.
4.Kartel się tylko broni. czy ktoś zabronił wam ofensyw? “Hałasowania”?
5.Seria jest celowo “ukryta”, aby ludzie zobaczyli trochę inne airsofty i się nie zgubili w temacie, poza tym są to “mini-scenariusze”, więc nie ciąży na nas obowiązek informowania o przebiegu i mechanice.
6.Przyznajemy się do błędu organizacyjnego związanego z wystartowaniem rozgrywki, poprawimy to w kontynuacji.
7.Mapy, niestety nie mieliśmy dostęp do lepszej jakości wydruku, a był to materiał scenariusza, vide point 5
8.“Nie strzelaj” w sytuacji, którą przytoczyłeś powinno zostać rozstrzygnięte, przez wezwanie jednego z administratorów, w innym razie prosisz delikwenta o nick i zgłaszasz to później na pw administracji.
9.Bandaże, fajny element, ale Airsoft to sport polegający na uczciwości i tu szukałbym problemu.