04.11.2018

I tu właśnie jest same sedno 320 wirtualnych graczy jest tyle potrzebne? Co mamy symulować bitwe ? czy rozgrywki ktore naja smak a nie terminatorke.

W trakcie długiego patrolu (wg marszruty km i czasu 1,5h) mogą być zwarcia z przeciwnikiem. Wydaje mi się, że na 40 graczy i taki teren te 8 trafień powinny wystarczyć na wykonywanie zadań w trakcie jednego patrolu. Przyjąłem, że 1 zespół jest w stanie kontrolować 1 sektor (166x166 m), czyli zauważyć przeciwnika i zaatakować. Cały przebieg gry zależy od przyjętej strategii w trakcie narady dowódczej (dlatego wykonywanie zadań jest opóźnione o 1h, żebyście mieli czas planowania i zorganizowania zespołów, synchronizacja zegarków ]=)).
Najlepiej poruszać się drogami leśnymi, ścieżkami. Trzeba tropić przeciwnika i starać się wykonać cele główne. Grą kierują dowódcy i każdy może nim zostać, aczkolwiek jedno radio w zespole musi być.
Planowane położenie Kwater Głównych obydwu grup w załączniku.

Panowie i Panie. Jako administracja doceniamy i widzimy inicjatywe kazdego z was jezeli chodzi o pomysly i koncepcje w sprawie niedzielnych rozgrywek aczkolwiek prosze o to zebyscie mieli swiadomosc iz beda one modowane pod katem funcjonalnosci i ilosci graczy danego dnia a ostateczna decyzja o mechanice jest po stronie administracji. Jezeli macie wieksze ambicje i checi to zapraszam do organizacji wiekszego scenariusza ktorego mechanike zasady oraz teren wyznaczacie i modujecie sami jednak musi byc odpowiedni post oraz cala reszta ogloszona wg regulaminu TS. Niedzielne spotkania niech pozostaja pod szyldem luznych lekkich spotkan z zarysem lekkiej fabuly.

To mini scenariusz Slayera się odbędzie czy nie?

Wziąłem pod uwagę zalecenia Wayne’a i zmieniłem mechanikę, a także obszar rozgrywki.

CEL
Grupa Wicher minuje trzy mosty a grupa Piorun stara się nie dopuścić do tego.
Zespoły Taktyczne Wicher otrzymują po jednym zestawie saperskim: kostki plasteliny, drut i zapalniczka (zapalnik). Zaminowany most to taki, w którym wszystkie kostki plasteliny są połączone kablem o długości minimum 2 metrów z zapalniczką. Czy będzie to na jednym przęśle czy na dwóch bez różnicy. Zakładamy ładunki na podporach mostu. Grupa Piorun nie rusza instalacji .
LECZENIE
Każde trafienie kulką uznaje się za ranę. Limit trafień na gracza: sześć (6). Respawn na Kwaterze Głównej. W momencie trafienia krzyczymy -Dostałem, wyciągamy czerwoną flagę i odliczamy minutę. Ranny może schować się wykonując parę kroków, aby uniknąć kolejnego trafienia po wyleczeniu oraz by nie przeszkadzać innym graczom. Nie strzelamy do gracza, który jest wyłączony z gry.
DOBIJANIE
Zamiast tego ranny dolicza kolejną minutę karną. Podchodzimy do rannego, oddajemy strzał z boczniaka lub głównej (tryb pojedynczego strzału) w ziemię i mówimy do rannego -Dobijam. Jeżeli limit trafień się wyczerpał to schodzi na Respawn.
KWATERA GŁÓWNA
Na jej terenie wszyscy są nieśmiertelni. Tu jest Sztab i Respawn. Oznaczenie czerwono-biała taśma.
ZESPÓŁ TAKTYCZNY
Liczy od 3-7 osób i jest kierowany przez dowódcę, który wydaje polecenia szeregowym. Zespół utrzymuje łączność radiową (obojętne kto ma radio).
Wskazówka utrzymania spójności zespołu: osłaniać rannych i poczekać na ich powrót do gry o ile to możliwe.
PATROL
Zadania grupy są wykonywane przez Zespół Taktyczny w trakcie patrolu. Patrol to wyznaczona trasa przez dowódcę, którą wykonuje zespół w określonym czasie w wyznaczonych sektorach, po czym wraca do kwatery. W trakcie patrolu wykonuje się np: obserwacje (zajęcie punktu i przekazywanie meldunków), eliminacje przeciwnika z gry trwała lub czasowa, śledzenie (podążanie za przeciwnikiem), wsparcie, rozpoznanie (terenu, jednostek przeciwnika). Istotne informacje są składane w formie meldunku do Szefa Grupy.
PRZEBIEG GRY
Strony mają godzinę od czasu rozpoczęcia gry na organizację, rozpoznanie terenu i rozmieszczenie zespołów. W drugiej godzinie rozpoczynają wykonanie celów głównych.
RADIO PMR
1.446.006,25 Częstotliwość wspólna
3.446.031,25 Wicher
4.446.043,75 Wicher
6. 446.068,75 Piorun
7. 446.081,25 Piorun
CO NIE ZABRONIONE JEST DOZWOLONE.

Oficjalnie:
Wygrywa: MOSTY
Przypominam ze widzimy się o 10.00 w pełnej gotowości!!!
Przypominam nieletnim o pozwoleniach oraz wszystkim o czerwonych znacznikach trafień.
Życzę milej i bezpiecznej gry.

lub kamizelek odblaskowych

Dzięki za strzelanie.
Slayer, świetna robota. W końcu coś więcej niż zwykłe flagi czy 3 linie. Oba zadania miały sens i fajnie to przebiegło. Nie sprawdziła się metoda leczenia ran, choć myślę że to głównie przez zmiany na szybko przed samym strzelaniem gdzie padło kilka pomysłów i na szybko został wybrany jeden. Odniosłem wrażenie że nie wszyscy wiedzieli jak to do końca miało działać. Wszelkie sugestie i zmiany powinny zostać omówione na forum, od tego jest. Na strzelaniu po prostu przedstawić wcześniej ustaloną wersję i nie mieszać.

Podziekował było zaje fajnie ale kilka uwag.Nasza grupa miała za zadanie wysadzić 3 most(1 od parkingu) wyruszamy podchodzimy pod most,na górce nad mostem spędzamy ok 45 min.Schodzimy minujemy atakujemy 2 most.Wszystkim sie podobało ale uważam że godzina przez którą nie możemy zaminować to porażka.Lepiej zamienić to na zaminowanie i obronę np 30 min do wybuchu.Druga sprawa respy(6 żyć) i fajne i nie ,rodzące kwasy.Sytuacja trafiam kolesia odchodzi za minutę wchodzi znowu go trafiam,po 3 razie zaczynam myśleć że coś nie halo.Więcej medyków lub jak pisał Slayer resp mobilny.Slayer dzięki za pomysł minowanie plasteliną bajka.

Ps. Jedna sprawa mi sie przypomniała,może wprowadzic że wysadzony punkt oznaczamy flagą??

Dzięki wszystkim za udział.
@Szopen
Godzina na rozruch to mianowanie dowódców, skompletowanie zespołów, przyjęcie planu działania, uzgodnienie haseł i odzewów, sprawdzenie łączności radiowej następnie wymarsz na planowane pozycje, rozpoznanie itd. Jest co robić.
Taktyka:jeden zespół minuje swój most pozostałe udzielają wsparcia i osłaniają. I tak następne mosty.
Dałem 6 trafiejek, żeby ludzie ogarniali spójność zespołu.
Jeśli chodzi o flagę, sygnalizowała rozbrojenie ładunków. Mieliśmy okazję się odegrać. A zaminowanie mostu powinna stwierdzić grupa przeciwna.
Przygotowuję symulację na Klucz lub Prochownię. Miłośnicy “jebanek” także będą zadowoleni, bo przewiduję dobrowolność przystąpienia do zespołu.

@Kaktus
Tak właśnie będzie, reguły zostaną opublikowane i niezmienne do końca rozgrywki ( po uprzedniej akceptacji Adm For)

I poprosimy o mapy.

Zdjęcie satelitarne podzielone na kwadraty to nie jest mapa.

Panowie zamykam temat, wszystkie wasze posty z uwagami i sugestiami zostały przeniesione do działu:

Proszę o dzielenie się dalszymi uwagami i sugestiami w podanym dziale.

szukam kolegi z rudą brodą który ostatnio na strzelnace wział odemnie baterie i nie odddał !!! lipo 11.1